Газета по-надвірнянськи
 

Сумний рейтинг сприйняття корупції

2 березня 2018, 13:05 | Рубрика: Суспільство Версія для друку Версія для друку 82 переглядів

130-те місце України у всесвітньому рейтингу «Індекс сприйняття корупції» свідчить про відсутність політичної волі подолати корупцію в країні попри гучні заяви представників влади.

Про це заявив один з лідерів «Руху нових сил» народний депутат України Юрій Дерев`янко.

– Якщо немає політичної волі подолати корупцію, ми будемо тупцювати на місці ще довгий час, поки при владі знаходитимуться люди, яких треба гнати геть, – вважає нардеп. За його словами однією з причин поганих результатів у боротьбі з корупцією є проблеми зі створенням антикорупційного суду.

«Ми могли спокійно в минулому році створити антикорупційний суд, про який ми багато говоримо. Натомість ми побачили від Порошенка такий варіант суду, щоб тільки він міг його контролювати», – обурився Дерев’янко. Він переконаний, що, кажучи про наміри створити незалежний антикорупційний суд, президент обманює українців і міжнародну спільноту.

«Це відчайдушна брехня. Міжнародні наші партнери прямо говорять – навіщо ви даєте той варіант закону, який не влаштовує нікого, крім Президента», – зазначив депутат.  Головна мета створення антикорупційного суду – це його незалежність від президента. «Щоб ці судді не відпускали таких як Труханов, якого нещодавно відпустили з-під варти, не скасовували запобіжні заходи таким як Мартиненко, котрим займалось НАБУ», – підкреслив Дерев`янко.

Він також зазначив, що Національному антикорупційному бюро заважали ефективно працювати. «У нас були всі шанси не заважати НАБУ, в тому числі генпрокурору Луценкові, не ламати всі їхні справи», – додав нардеп.

Нагадаємо, Україна посіла 130-те місце зі 180-ти у рейтингу Transparency International «Індекс сприйняття корупції» (CPI) за 2017 рік, здобувши 30 балів зі 100 можливих. Це лише на 1 бал більше та на 1 позицію вище, ніж торік. Однак за результатами 2016 року Україна покращила свій показник аж на два бали, тож у 2017 темпи позитивних змін знизились. Це пов’язують серед іншого і з проблемами зі створенням антикорупційного суду, інформує прес-служба організації партії «Рух нових сил».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!