Газета по-надвірнянськи
 

Творча зустріч з Ярославом Ткачівським

2 березня 2018, 13:08 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 68 переглядів

У міській бібліотеці для юнацтва у Надвірній Ярослав Ткачівський – поет, прозаїк, гуморист і сатирик, журналіст, член і секретар НСПУ, головний редактор часопису «Перевал», Заслужений працівник культури України – презентував черговий випуск журналу «Перевал». Він зазначив, що у рік 75-річчя УПА багато публікацій присвячено саме військово-патріотичній тематиці, а також до уваги читачів представлено чимало творів.

У розділах «Поезія», «Проза», «Публіцистика» – ліричні, прозові твори майстрів слова і початківців. Цікавими є публікації Є. Барана, В. Качкана та о. В. Погорецького у  розділі «Письменницькі медитації». З образками про В’ячеслава Чорновола, Левка Бачинського та інших достойників читач ознайомиться – у «Гордість нації», із творчістю молодих – у «Дебют у Перевалі». Десятьом письменникам-ювілярам присвячено розділ «Ювілеї» та ще багато цікавого.

Модератор зустрічі Марта Кушнерчук відзначила, що Ярослав Ткачівський – успішна, самодостатня людина, у розквіті творчих сил. У його доробку – більше чотирьох десятків книг, що є вагомим внеском у літературний процес краю. За свою невтомну громадську, творчу працю нагороджений різними відзнаками, є лауреатом багатьох літературних премій. Торік Ярослав Ткачівський не лише відзначив свій ювілей, але й тішився черговим творчим успіхом – виходом у світ двох романів – «Навія» та «Монахиня», які одразу завоювали серця читачів та знавців літератури. Про це свідчать і відзнаки – за версією «Української літературної газети» роман «Навія» увійшов до «10 кращих книжок України» літературного сезону 2017 року, а двотомник «Жертовний вогонь» – перемогу в конкурсі «Найкраща книжка Прикарпаття», ініційованому ІФОО НСПУ та управлінням культури, національностей і релігій ОДА.

Поет, гуморист, заступник голови ІФОО НСПУ Василь Бабій представив творчість Ярослава Ткачівського, зокрема, ці два романи. Відзначив, що письменник знайшов свою нішу в літературі, має власний стиль і почерк. Морально-етична сторона людського буття завжди цікава для нього. Ось і в нових романах – добро і зло, ціна вибору людини, любов і зрада, гріх і кара у сюжеті любовно-побутового полотна. Ярослав Васильович розповів про роботу над романами, зачитував уривки, заінтригувавши присутніх, які охоче придбали книги, а також подарував добірку книг для районної бібліотеки.

Інф. Надвірнянської ЦБС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!