Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували пам’ять Романа Шухевича

16 березня 2018, 14:34 | Рубрика: Духовність, Ми - українці, Нація Версія для друку Версія для друку 357 переглядів

У понеділок, 5 березня, традиційною смолоскипною ходою надвірнянці вшанували 68-му річницю із дня смерті Головнокомандувача Української Повстанської армії, генерал-хорунжого Романа Шухевича.

Після відправлення заупокійної Служби Божої у Церкві Воздвиження Чесного Хреста отцями Ігорем Шліхуткою і Михайлом Мільчаковським колона із представників ВГО «Сокіл», учнів Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату, керівництва району і міста, депутатів обласної, районної і міської рад, воїнів ОУН-УПА і російсько-української війни та надвірнянців вирушила із запаленими смолоскипами до Символічної могили Борцям за волю України.

IMG_4164

За координацією ведучої, відповідального працівника виконавчого апарату районної ради Вікторії Пицюк пам’ятне віче розпочалося із Молитви українського націоналіста, в якій, зокрема, мовилося: «Скріпи мій дух, загартуй волю, в серці замешкай моєму! У тюрмах і тяжких хвилинах підпільного життя рости мене до ясних чинів. В чинах тих хай знайду я смерть солодку, смерть в муках за Тебе. І розплинуся в Тобі я, і вічно житиму в Тобі, Відвічна Україно, Могутня і Соборна!». Ці слова завжди залишалися актуальними – у часи боротьби за Волю України у рядах ОУН і УПА, і тепер, коли тисячі патріотів-націоналістів захищають схід нашої держави від путінської навали.

Військовий капелан комбатантського об’єднання «Легіону Свободи» о. Василь Довганюк промовив, що сьогодні знову Україна на могилах воїнів, тих, котрі у свій час були вбиті енкаведистами. – Ми схиляємо голови перед пам’яттю Романа Шухевича, бо він, як і Степан Бандера, споглядає з небес для того, щоб укріпити наш дух. Військовий капелан із болем у серці промовив про останні події в Україні, коли воїнів поставили на коліна. – Ганьба таким поліцаям, ганьба тим із нацгвардії, котрі взяли у цьому участь. Отець Василь закликав присутніх до молитви та запалити свічку пам’яті за Героями, які віддали своє життя за Україну.

Пам’ять Головнокомандувача УПА вшановують у Надвірній сьомий рік поспіль. Депутат обласної ради, голова районної організації ВО «Свобода» Михайло Іваночко наголосив, що в Україні ще прийде влада, яка поверне Романові Шухевичу звання Героя України. – Зараз триває війна, але чомусь ніхто не прагне зупинити її, – наголосив він. – Це вигідний бізнес на крові для нашої влади. Та пам’ятайте – націоналісти завжди на місці, є і будуть та рятуватимуть Українську державу на сході і на Майдані. Михайло Іваночко додав, що Роман Шухевич зробив для нас велику роботу із відновлення Української держави. – Ми зараз маємо історичний шанс відновити Україну від Сяну до Дону, разом ми можемо перемогти і здолати всіх ворогів як із Північної столиці, так і тих, які засіли на Печерських пагорбах.

 – Вшановуючи пам’ять Героя Романа Шухевича – ми вшановуємо пам’ять мільйонів борців за Незалежну, Самостійну, Соборну Українську державу, тих, хто гасло «Україна або смерть» розумів буквально, – саме з таких слів розпочав свій виступ голова районної ради Іван Гурмак. Він виокремив той факт, якою значною і легендарною постаттю був Головнокомандувач і як його, так і УПА боявся більшовицький режим. – 2017 рік на Надвірнянщині оголосили роком генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, наступним нашим кроком стане звернення до центральної влади і Президента України щодо відновлення йому звання Героя України. Голова районної ради висловив тверду впевненість, що, якби зараз Головнокомандувачем Збройних Сил був Роман Шухевич, а влада складалася з націоналістів, московський чобіт ніколи би не топтав східні терени нашої держави.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович відзначив, що Роман Шухевич був Провідником української нації, для якого Україна була змістом життя. – Цією ходою ми демонструємо, що Степан Бандера, Роман Шухевич, Євген Коновалець, учасники національно-визвольних-змагань і російсько-укра­їнської війни – це наші Герої, яких ми повинні вшановувати і жити ідеалами їхньої боротьби.

Своєрідний заклик-настанову від молодого покоління виголосив член ВГО «Сокіл» друг Андрій: – Єдиним привілеєм для українського повстанця – любити Україну. Ці люди подарували нам вогонь у серцях і стремління до боротьби.

Завершилося віче спільним виконанням Гімну України і ще довго з вогнем смолоскипів витав той нескоримий повстанський дух.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!