Газета по-надвірнянськи
 

Зимовий екстрім на гору Рокита

2 березня 2018, 13:03 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 94 переглядів

Позір, браття, пристанемо,

На край рідний поглянемо,

Гей, край рідний, верхи сині –

Білі села у долині.

Марійка Підгірянка, 1927 р.

24 лютого ц. р. провід і пластуни Івано-Франківської округи із Галича, Березівки, Іваниківки (Тисменицький р-н), Надвірної, Саджавки, Заріччя разом із представниками Надвірнянської філії обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (ОДЦТКУМ), яка взяла на себе обов’язок супроводу в якості рятувальної служби, здійснили мандрівку на гору Рокита, яка помережана стежками-плаями легендарного Олекси Довбуша, приурочену пам’яті основоположника світового скаутського руху Бейден-Пауела, так званого БІ-ПІ.

Зима-похід

Мандрівка почалася зустріччю із Василем Левицьким біля музею славетної української дитячої письменниці Марійки Підгірянки, який розказав про її життя і творчість. Після молитви та благословення настоятеля храму УГКЦ с. Березівка отця Богдана і пророчих рядків із вірша «Пластовий похід» Марійки Підгірянки, які декламувала комендант мандрівки Руслана Дідик, усі учасники вирушили у мандрівку.

Білі-Ослави

Підкоривши гірську вершину 1111 м, яку тоді цілий день підсипав пухнастий сніжок, що значно ускладнювало похід, побачивши зимову казкову красу Карпат і отримавши неймовірні враження від подорожі, пластуни повернулися до будинку церковної резиденції, де поспілкувалися з її господарем отцем Василем Ужитчаком. Опісля мали змогу відпочити, пригоститися і зігрітися теплим чаєм та смачними канапками. На згадку про Білі Ослави – рідне село Марійки Підгірянки, Василь Левицький подарував поштівки з видом музею і пам`ятника нашій славній землячці.

Від імені всіх учасників мандрівки щиро дякую директору музею Марійки Підгірянки Василеві Левицькому, завідувачу Надвірнянської філії ОДЦТКУМ Василю Дідику, настоятелю  двох церков с. Білі Ослави УПЦ КП отцю Василю Ужитчаку за підтримку та допомогу у проведені цієї мандрівки. До нових зустрічей! СКОБ!

Руслана ДІДИК,

пластунка сеньйорка,

комендант мандрівки.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!