Газета по-надвірнянськи
 

26 квітня – Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу

20 квітня 2018, 15:07 | Рубрика: Акцент, До відома краян Версія для друку Версія для друку 91 переглядів

У четвер, 26 квітня, об 11-й год. біля пам`ятного знаку ліквідаторам-чорнобильцям у Надвірній відбудуться заходи з нагоди 32-х роковин Чорнобильсьої трагедії.

чорноб

Запрошуємо краян.

Чорнобиля потріскані шляхи

Дорогі краяни! Шановні чорнобильці-ліквідатори і потерпілі від наслідків аварії на ЧАЕС 1986 року!

Ось уже минає 32-а річниця з того чорного дня, коли весь світ здригнувся від вибуху «мирного» атомного монстра, який забрав багато життів, а ще більше – здоров’я у мільйонів людей. Він продовжує свою чорну ходу, підриваючи найдорогоцінніший скарб людини – здоров’я, але уже у дітей чорнобильців, онуків, правнуків і так буде ще багато поколінь. Ось який Чорнобиль і спадок клятої радянської системи. Як наслідок маємо сьогодні мертве місто Прип’ять, сотні заражених довколишніх сіл, лісів, полів, річок і радіактивно-брудної флори та фауни.

Без перебільшення, скромні Герої-чорнобильці щорічно навесні 26 квітня збираються до купи, щоб пом’янути загиблих, померлих і вшановувати живих ліквідаторів. Ліквідатори з Надвірнянського району також не полишають традицію і зустрічаються в цей день, щоб у скорботі покласти квіти до пам’ятника жертвам і ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Ми раді, що завдяки керівництву райдержадміністрації, районної ради, Надвірнянському міському голові і багатьом небайдужим людям, чорнобильці мають змогу разом із святими отцями помолитися біля гарного пам’ятника (встановленого до 30-ї річниці), подякувати живим за їхній подвиг. Незважаючи на малу увагу від держави і мізерне забезпечення ліквідаторів всім необхідним (а список чималий), ми все одно вдячні владі на місцях, що не забувають відзначити, допомогти, чи зігріти теплим словом ліквідаторів і потерпілих, бо найперше – увага, шана .

Наш районний осередок запрошує всіх бажаючих долучитися 26 квітня до заходів, присвячених вшануванню пам’яті ліквідаторів і потерпілих від наслідків аварії на ЧАЕС 1986 року. Від імені осередку бажаю чорнобильцям-ліквідаторам і постраждалим від аварії – здоров’я, мирного неба над головами для всіх українців. Любімося, шануймося, бо ми того варті. Нехай Господь Бог допомагає нам.

Роман БЕНЮК,

голова районного Надвірнянського ОВГОІ

«Союз Чорнобиль України»,

член літературної студії «Бистрінь» ім. Н. Чира.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!