Газета по-надвірнянськи
 

Допоможи собі сам

6 квітня 2018, 11:50 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 62 переглядів

Найбільшу вірогідність захворіти на туберкульоз має людина, в якої під час «зустрічі» з туберкульозною паличкою знижений чи слабкий імунітет. Високий ризик захворіти мають діти, особливо раннього віку (їх імунна система ще не сформована) та люди похилого віку (через вікове ослаблення).

Для профілактики туберкульозу обов’язково необхідна вакцинація дітей (на 3-5 день у пологовому будинку) і їх ревакцинація – 7 років. Щоб не захворіти на туберкульоз в умовах епідемії, слід повноцінно харчуватись, не мати шкідливих звичок, займатись спортом і загартовуватись. Туберкульоз виліковний за умови раннього виявлення, ефективного лікування та дотримання рекомендацій лікаря.

Туберкульоз не виліковується, якщо перервати лікування, вживати протитуберкульозні препарати хаотично, зловживати алкоголем, наркотичними засобами, внаслідок чого розвивається така форма туберкульозу, як хіміорезистентна, що не піддається лікуванню протитуберкульозними препаратами.

Не займайтесь самолікуванням! Жодні відомі народні засоби не можуть вилікувати туберкульоз. Їх можна використовувати, як доповнення до основного лікування після консультацій з лікарем.

Любомир Клим’юк,

завідувач відділення організації

епідеміологічних досліджень Надвірнянської філії ДУ

«Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!