Газета по-надвірнянськи
 

Христос Воскрес!

6 квітня 2018, 12:30 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 180 переглядів

Радіє небо і радіє земля. Божественне світло Христового Воскресіння, яким ось уже більше двох тисяч років опромінюється увесь всесвіт, завжди ясне і радісне, завжди животворне й спасительне, ця звістка завжди нова й втішна.

Довгим і важким був час очікування пришестя Спасителя. Та, коли прийшов у цей світ Господь – світ Його не пізнав. До своїх прийшов і свої Його не прийняли (Ін.1:10-11). Над Істиною поглумилися, віддали на муки і прибили цвяхами до Хреста. Але Воскрес Христос та поклав початок новому життю і новій людині.

Святитель Іоанн Златоустий у своєму слові на Пасху закликає: «Нехай ніхто не боїться смерті, бо смерть Спасителя визволила нас. Він подолав її. Зійшовши у пекло, полонив пекло і засмутив його… Христос Воскрес і немає жодного мертвого у гробі…». Смерть стала упокоєнням від земних турбот і переходом в інший світ – світ добра, світла й радості. Слова Господа про те, що кожний, хто вірить у Нього, «не помре довіку» – запорука майбутнього нашого воскресіння.

У наш непростий час, коли здається, що зло і гріх знову перемагають добро і світло, коли гріх подається, як щось законне і природне для людини, зміцнімося вірою у Воскреслого Господа. Смиренний до смерті, але Воскреслий Христос надихає і зміцнює нас на життєвому шляху. Господь чекає від нас, щоб ми зробили своє земне життя часом приготування до вічного буття. Людина через непослух Богові відділилася від Нього, пошкодивши свою природу гріхом і смертю. І Спаситель повертає людям спілкування із Всевишнім, усунувши перешкоди: зійшовши до людської природи, зцілив її, знищив гріх Своєю смертю на хресті, а воскресінням позбавив людину від влади смерті.

За ап. Матвієм, перше слово воскреслого Ісуса Христа – «Радуйтеся!». І це не тільки тому, що вони побачили живим свого Вчителя, а тому, що переможена смерть у людській природі. Хресною смертю Він умертвив гріх як джерело і силу смерті.

У це світле свято, коли все довкола сповнилося радістю, «у цей день, який створив Господь», переможно проголосимо: «Христос Воскрес! Воістину Воскрес!». Радітимемо з усім світом, видимим і невидимим, «Христос бо повстав – радість вічна!». Отже, відкинемо сьогодні всякий смуток, адже Господь дарує нам радість Свого Воскресіння і тверду надію на вічне життя! Спішімо у храми Божі, щоб піднести подяку Богові за Його любов та за милість, яку Воскреслий Христос посилає всім нам!

В урочисті пасхальні дні сердечно вітаю вас, дорогі отці, брати і сестри! Перші слова Великодніх вітань – нашим землякам, співвітчизникам, які ціною власного життя захищають нас на східних теренах України. Згадаймо у молитві Героїв, котрі віддали своє життя за нашу свободу, щоб бути вільними на своїй землі і щоб ці жертви не стали даремними.

Вітаю наших земляків-українців, які з різних причин перебувають за межами рідного краю.

З Пасхальними вітаннями звертаюсь до людей, яким Господь довірив турботу про наш край. Ви Богом покликані піклуватися про благополуччя нашого народу. Тому трудіться з відповідальністю, а наші спільні молитви нехай підкріпляють Вас у служінні на благо народу!

До молоді, якій належить наше майбутнє – вчіться і працюйте над собою з відповідальністю, усвідомлюючи, що втрачений час не повернеш, примножуйте Богом дані таланти та здібності. За вами – наше майбутнє.

Нехай серце кожного християнина буде відкрите і співчутливе. Хай світло Христового Воскресіння освячує наш життєвий шлях та скріплює нашу віру в перемогу добра над злом, а світла звістка про Воскреслого Спасителя поєднується нині з нашою твердою надією на перемогу правди у нашому особистому житті та в житті рідної Батьківщини.

Воістину Христос Воскрес!

Митрофорний протоієрей

Мирослав ХІМЕЙЧУК,

декан Надвірнянський Української

Автокефальної Православної Церкви.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!