Газета по-надвірнянськи
 

Кроки, які подолають олігархічну систему

13 квітня 2018, 12:59 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 1,263 переглядів

В Україні панує олігархічна корупційна система, подолати яку можливо через створення антикорупційного суду, ухвалення Стратегії деолігархізації, нового виборчого законодавства та закону про імпічмент президента.

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат України Юрій Дерев`янко на брифінгу в парламенті. Коментуючи те, що парламент відхилив законопроекти, які мали скасувати електронне декларування для громадських організацій, Дерев`янко сказав: «Сьогодні у Верховній Раді дві найбільші фракції БПП і Народний Фронт показали своє справжнє обличчя, показали, як вони виконують свої зобов`язання перед українським народом, нашими міжнародними партнерами. Показали, як олігархічна система, яка привела їх у цей парламент, і клептократична влада розправляється з нашими громадянами, активістами, які, не використовуючи жодної копійки з державного бюджету, борються з корупцією».

Він додав, що 27 років монополії на боротьбу з корупцією у державі призвели до того, що мільярди доларів вкрадені в українського народу.

«Сьогодні всі маски скинуті, і зрозуміло, що Президент і не мав бажання нічого скасовувати, окрім тих гучних заяв, які відбуваються», – сказав Дерев`янко.

За його словами РУХ НОВИХ СИЛ повністю підтримує вимоги українців, у т. ч. правих сил, які у вівторок, 3 квітня, вийшли на марш, спрямований проти олігархів. Дерев`янко нагадав, що РНС висунув ці вимоги ще у жовтні 2017-го, коли українці вийшли на протест.

Три роки тому, 7 квітня 2015 р., він зареєстрував у парламенті законопроект № 2573 про засади державної стратегії деолігархізації України на 2015-2020 роки, який досі не розглянув парламент.

«Саме у цьому законопроекті дуже чітко визначені ті кроки, які ми пропонували зробити на той час новій владі, яка декларувала свої наміри деолігархізувати країну», – відзначив нардеп.

За його словами, зокрема, це наступні кроки:

1. Перевірка законності приватизації підприємств у галузях металургії, хімії, нафто-газовій сфері, енергетики, машинобудування та телекомунікацій. «За весь час приватизації у державний бюджет отримали близько 68 мільярдів гривень, Топ-10 українських олігархів сьогодні мають статки більше 600 мільярдів гривень», – сказав Дерев`янко.

2. Удосконалення законодавства з метою запобігання впливу олігархів на виборчий процес та політичні партії. Йдеться про запровадження державного фінансування діяльності партії, звітність і аудит їхнього фінансування та виборчих кампаній.

3. Заходи із запобігання впливу олігархів на роботу представницьких органів влади. Наприклад, автори пропонують заборонити пов’язаним з олігархом особам займати керівні посади керівника фракції політичної партії, бути керівником комітету чи комісії. Також Стратегія передбачає ухвалення законодавства щодо визначення правових засад лобіювання.

4.  Заходи із запобігання олігархізації виконавчої влади. Серед них, зокрема, заборона пов’язаним з олігархами особам займати керівні посади у держорганах та на держпідприємствах протягом п’яти років з дня звільнення зі структур, пов’язаних з олігархами. Передбачається також уповноважити Національне антикорупційне бюро на ведення Реєстру олігархів та пов’язаних з ними осіб.

5. Заходи щодо демонополізації. У тому числі це відкритий кадровий конкурс на призначення голови Антимонопольного комітету України, повне оновлення його складу та реформування роботи Комітету, визначення нових правил діяльності монополій.

Дерев`янко також наголосив, що його законопроект № 7248 «Про президента та порядок припинення його повноважень» або імпічмент, який зареєстрували 5 місяців тому, досі не внесли у порядок денний. «Тому що страх перед тим, щоб обговорити це питання у Верховній Раді є надвеликим і в Адміністрації Президента, й у спікера Верховної Ради», – вважає політик.

Він підкреслив, що РУХ НОВИХ СИЛ вимагає від влади виконати зобов`язання перед громадянами України та обіцянки, які давали коаліція і президент, а саме: ухвалити новий виборчий закон з відкритими партійними списками без політичної теле- і бордової реклами, створити новий антикорупційний суд, який буде абсолютно незалежним від президента, й ухвалити закон про імпічмент президента. «Наші вимоги залишаються чинними. Ми вимагаємо від президента не слів, не обіцянок, а дій», – підсумував один із лідерів РНС.

Нагадаємо, 3 квітня у Києві відбувся марш проти олігархічної системи, інформує прес-служба народного депутата України Юрія Дерев’янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!