Газета по-надвірнянськи
 

Мудрий порадник і добрий пастир о. Михайло Бойко утверджує духовність

6 квітня 2018, 12:38 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 109 переглядів

Про священика о. Михайла Бойка добрим словом відгукуються не лише парафіяни сіл Кальне й Щепанів, що в Козівському районі на Тернопільщині, але й у цілій окрузі. І хоч він, молодий душпастир, трудиться у Божому винограднику лише один рік, вже зробив багато богоугодних справ. І тому хочемо, аби знали про нього і його земляки.

Народився о. Михайло 14 червня 1989-го у селищі Делятин. Після закінчення Делятинського НВК навчався у Тернопільській вищій Духовній семінарії ім. патріарха Й. Сліпого, потім – у Папському Латеранському університеті у Римі (2014-2016 рр.). І ось уже рік є парохом у наших селах. Парафіяни дуже задоволені його священичою діяльністю, бо кажуть навіть літні люди, що отець є добрим порадником, мудрим пастирем. Коли він править Службу Божу чи просто розмовляє з людьми, ніби сонечко світить у душі – усміхнений, лагідний, привітний, співчутливий. Завдяки його старанням у Щепанові почали облаштовувати святе джерело, біля якого святять воду на Йордан, поставлено Хрест. Створив о. Бойко і Марійську дружину, в якій 28 хлопчикам і дівчаткам прищеплює християнські цінності, навчає любити нашу церкву та Господа й жити за Його законами.

Став священик, ваш земляк, також ініціатором відзначення 25-річного ювілею Щепанівської церкви.

– Дивлячись на стареньку святиню (тепер у селі є нова, якій 25 років), я подумав, що в неї історія багата на події. І почав перечитувати книги, розпитувати жителів села. І багато чого дізнався. Визрів задум, аби відзначити відродження церкви так, щоб воно послужило відродженню духовності в селах, – мовить о. Михайло Бойко.

І це свято запам`яталось. Священик порадив сільським активістам прибрати зал клубу рушниками, вишиттям щепанівських рукодільниць. Він також допоміг скласти сценарій, до якого ввійшли духовні вірші, пісні, сценки, які виконували школярі та дорослі аматори сцени сільського клубу.

Отець Михайло та старожили розповіли про те, як безбожники у 1986-му у Щепанові розграбували храм, який багато років уже не діяв. Іконостас, інший інвентар вивезли за село й спалили, хотіли ще дещо забрати, але парафіяни збіглися й не дозволили…

Однак селяни не заспокоїлися й у 1988-му почалися Богослужіння, а, взявшись за спорудження нової церкви, домоглись, що вона у 1992 році почала діяти.

… Зал клубу переповнений. Усі задоволені та втішені, що мають такого доброго пастиря. За що й дякував йому від усіх сільський голова. Ми ж молимося за нашого священика у церкві, до якої йдемо з потреби духовної та великої втіхи, бо о. Михайло проводить Богослужіння щиро, а до людей ставиться з любов`ю.

Щиро дякуємо тим, котрі спричинилися до виховання такої доброї і мудрої людини. Бажаємо, щоб і надалі земля делятинська родила таких синів.

За дорученням громади

с. Щепанів та Кальне

Ярослава ПАРХОМЧУК,

Тернопільска обл.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!