Газета по-надвірнянськи
 

Михайло Семкіяш презентував книгу «Важкі часи в Україні»

13 квітня 2018, 12:46 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 67 переглядів

У літературно-мистецькій вітальні центральної районної бібліотеки відбулася зустріч та презентація книги «Важкі часи в Україні» історика, краєзнавця Михайла Семкіяша. У заході взяли участь бібліотекарі ЦБС, краєзнавці, історики, підприємці, які долучились до видання книги.

семкіяш

Михайло Семкіяш народився 22 квітня 1953 року в с. Новосілки Буського району Львівської області, згодом з батьками переїхав до Надвірної, де пройшли дитячі та юнацькі роки. З 1971 по 1976 роки навчався на історичному факультеті Львівського держ­університету ім. І. Франка.Працював учителем історії Надвірнянської ЗОШ № 4, викладачем Надвірнянського коледжу, методистом суспільствознавчих дисциплін відділу освіти Надвірнянської райдержадміністрації. Михайло Семкіяш – автор книг «Стежками Історії», «Україна в умовах незалежності (1999-2011), «Друга половина ХХ століття-втрачені ілюзії», «Від Фултона до Бєлграда», «В плині віків».

У своїй новій книзі «Важкі часи в Україні» автор прагне показати, з якою великою наполегливістю український народ добився незалежності, і сьогодні, в окопах Донеччини і Луганщини, відстоює її. Матеріал охоплює період від першого російсько-українського військового протистояння 1918 року до російсько-української гібридної війни 2014-2018 років. Михайло Семкіяш висвітлив і тему Волинської трагедії 1943 року, боротьбу ОУН-УПА з фашистською Німеччиною та військами її союзників, розвиток вітчизняної економіки, процеси, які відбуваються в релігійному середовищі та ін.

Ведуча презентації – завідувач відділу краєзнавчої літератури ЦРБ Раїса Грушецька представила автора та розповіла про нове видання, а також про попередні книги Михайла Семкіяша. Він акцентував увагу присутніх на окремих темах, висвітлених у книзі, зауваживши, що путінська Росія розпочала активну агресію, гібридну війну проти нас, коли побачила, що Україна насправді почала ставати незалежною. Це виявилось у протестах на Майдані, під час Революції Гідності. Презентовані матеріали книги доповнили відеофільми на теми, які висвітлені у книзі.

Присутні високо оцінили нову книгу Михайла Семкіяша. Краєзнавці Іван Кметюк, Ігор Андруняк, підприємці Л.Гринішак, Анатолій Косован, письменниця Галина Христан зауважили, що книга актуальна, потрібна, вона допоможе молоді – учням, студентам краще пізнати новітню історію України, сприятиме піднесенню національної свідомості у справі розбудови Української держави. Директор ЦБС Галина Волошин подякувала автору за цікаву, змістовну зустріч і подаровані книги для бібліотеки, побажала успіхів у подальшій творчій роботі.

Інформація ЦБС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!