Газета по-надвірнянськи
 

Мистецькі іпостасі Василя Андрушка

6 квітня 2018, 12:35 | Рубрика: Культура, Творчість Версія для друку Версія для друку 169 переглядів

Роль поета в історії людства зав­жди – знакова. Звичайно, якщо це справжній поет, захисник інтересів народу. Якщо тобі Бог дав уміння творити – ти належиш людям. Ти є взірцем мудрості, гідності та честі, прикладом для наслідування.

Саме з таким митцем, поетом, скульптором, художником нещодавно познайомилися учні Ланчинського ліцею у місцевій міській бібліотеці для дорослих. Зустріч присвячена 65-ій річниці з дня народження Василя Андрушка, нашого земляка і Людини з великої літери.

Ведуча, завідувач бібліотеки Марія Попович розповіла біографію гостя та про його внесок у вітчизняну культуру і мистецтво. Також до слова ведуча запросила сестру митця Марію Жолобчук, яка поділилася цікавими фактами з дитинства, розповіла про юні роки брата. Його талант як художника, запал, енергію та любов до України Василь Андрушко  успадкував  від  мами Катерини Федорівни.

Наталя Яремчук подарувала ювіляру пісні «Два кольори» та «Моя Україна». Читці Любов Дутчак і Любов Щербатюк читали вір­ші поета зі збірок «Сон вісімки» та «Брама N». Марія Попович відзначила, що за словами літературного критика Євгена Барана, Василь Андрушко – органічний поет, його поетичний світ є світом символів, звуків, відчуттів. Він декламував свої поезії, розповідав історії з життя, зі словами вдячності згадав свого вчителя Ярему Оленюка, а бібліотеці подарував один зі своїх творів. Крізь роки проніс поет і художник любов до світу та людей, надію на краще, а головне – любов до рідного селища.

Усім дуже цікаво і приємно зустрітися з такою людиною і поспілкуватися особисто. На згадку про нашу зустріч зробили загальну світлину з Василем Івановичем. Сподіваємося, що ця зустріч не остання, адже з такою талановитою й енергійною людиною усім хочеться бачитися частіше. Про різнобічність таланту Василя Андрушка розповідає і виставка «Різьбяр правдивих строф».

Любов ДЕМ`ЯНЧУК,

педагог Ланчинського ліцею ім. Ю. Шкрумеляка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!