Газета по-надвірнянськи
 

«Навчися так любити і прощати…»

6 квітня 2018, 12:03 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 66 переглядів

Великодній піст – один із найвеличніших, найважливіших постів у році. Наближається він до кінця. Незабаром ми станемо на порозі світлого Христового Воскресіння. Тому християни під час цього величного посту прагнуть очистити свої душі, викинути із сердець назавжди гнів, ненависть до свого ближнього, творити тільки добрі діла і вчинки, жити за Божими заповідями во ім’я Того, хто віддав своє життя за гріхи світу.

знак-Тезе-до-матеріалу

Березневий день котився до заходу. До церкви Верховних Апостолів Петра і Павла у Пасічній поспішали парафіяни, переважно молодь, щоб взяти участь у молитві Тезе. Кожен прийшов зі своїм наміренням. Молитву заснували брати Тезе у селі Тезе на півдні Франції. Це спільнота монахів, до якої входять протестанти, католики, римо-католики, греко-католики і православні. Молитву Тезе проводять як на європейському, так і на регіональному рівнях. Цього року, 2018-го, регіональна зустріч відбудеться в Україні, у місті Львові. Список країн, в яких відбуватиметься молитва Тезе, у братів Тезе розписаний наперед на двадцять років.

…Парафіяни Пасічної вклякли на коліна, покірно схиливши голови перед образом Ісуса Христа, освіченого маленькими свічечками. На екрані висвітлювалися слова молитви, ноти та слова пісень, деякі із них по-латині. Роман Галюк, студент ІІІ курсу Коломийського дяківсько-катехитичного коледжу, який проводив цю молитву, підходив до окремих учасників із мікрофоном і в соборі звучали слова, звернені до Господа, щоб простив нам наші гріхи і провини, оселив у серцях смиренність, милосердя, навчив і допоміг нам нести життєві хрести, якими б важкими вони не були. Не нарікати на Всевишнього, а дякувати за все, що Він дає. Маленькі свічечки, розставлені під образом, повільно догорають. Настала пауза і цілковита тиша. Було чути стукіт людських сердець. Кожен мав змогу роздумувати над своїм наміренням, за яке жертвував молитву…

Молитву Тезе необхідно проводити кілька разів під час Великого посту. На думку пасічнянців, вона ще більше згуртовуватиме молодь, будитиме в її серцях тільки чисті помисли і віру у нескінченність буття.

Молитва закінчилася. Маленькі свічечки, розставлені на землі, почали згасати. Підняли голови учасники молитви. Здавалось, що важкий тягар кожен скинув зі своїх пліч. Така всеперемагаюча сила молитви.

Пізніше відбулася Хресна дорога, на яку зібралося більше літніх людей. Кожен роздумував над дванадцятьма стаціями і плакав над Христовими страстями, вслухався у великопостні пісні: «…Якщо ти хочеш бути так, як Бог – навчися так любити і прощати…».

Парасковія ГУЦИНЮК,

учитель Пасічнянської ЗОШ І-ІІІ ст.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!