Газета по-надвірнянськи
 

Не виливайте капустяний розсіл

6 квітня 2018, 11:59 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 218 переглядів

Шановні жителі Надвірнянщини! Звертаюся до Вас із порадою у боротьбі зі слимаками. Не знаю точно, з яких пір появиласть ця пошесть у нас на городах, але добрих два роки, де я живу, ці потвори у нас є. Найгірше те, що вони розмножуються дуже швидко й у великій кількості.

слимак

Якщо перекопувати грядки восени, то по землі, ніби хтось намисто біле розсипав: це – ікринки слимаків. Вони є скрізь: на городах, у садах і, навіть, у підвальних приміщеннях.

Багато знайомих кажуть, що не садитимуть городину через слимаків, бо вони все знищують (крім часнику). Але це не вихід із ситуації. Є різні способи їх знищення. Хімікатів потрібно чимало і не завжди вони нам по кишені.

Із настанням весни пропадає наш спокій і сон, починається «тихе полювання». На світанні беру із собою велику металеву банку, сиплю зо дві жмені солі… і пішла збирати слимаків. Ввечері – те саме. Під час чи після дощу можна назбирати 3-4 л цих шкідників. Від солі вони гинуть.

А розсіл капустяний теж допомагає. Для цього використовую пластикові пляшки, в яких вирізаю уздовж отвір довжиною 10 см і шириною 2 см. У пляшку наливаю приблизно 200 мл розсолу, закорковую і кладу горизонтально на грядки. Добре такі «приманки» розкладати поміж кущів ягід, біля капусти, огірків та ін. За два дні переконаєтеся, скільки їх злазиться у такі пляшки. Через декілька днів розсіл треба поміняти. Можна використовувати й огірковий, але він менш дієвий. Дехто наливає пиво.., та його треба купити. У травах біля грядок добре розкладати маленькі снопики із листя кульбаби, хріну – наступного ранку знайдете декілька слимаків.

Тож, бажаю успішної боротьби з городніми шкідниками, щедрих врожаїв і теплої весни.

Марія ХУДАК,

м. Надвірна.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!