Газета по-надвірнянськи
 

Реєстраційний номер облікової картки ПП отримали майже 3 тисячі громадян Надвірнянщини, Богородчанщини і Яремчанщини

6 квітня 2018, 11:20 | Рубрика: Інформує оДПІ Версія для друку Версія для друку 53 переглядів

Як зазначають у відділі обслуговування платників податків Надвірнянської ОДПІ, серед найбільш запитуваною із всіх адміністративних послуг, які надаються в Центрах обслуговування платників податків, є послуга з видачі картки платника податків та внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб-платників податків. Станом на 01.04.2018 року таких послуг надано 2822.

Фахівці інспекції роз’яснюють, що якщо громадянин з релігійних чи інших міркувань бажає відмовитись від реєстраційного номера облікової картки платника податків, то про своє рішення він повинен повідомити податковий орган у порядку, передбаченому Положенням про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків, затвердженому наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 № 822. В такому випадку до паспорта громадянина вноситься відповідна відмітка. Такому платнику надається право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта. Адже право платників на відмову від ідентифікаційного номера збережено у Податковому кодексі України.

Окремо звертають увагу на особливий порядок внесення відміток про право здійснювати платежі без реєстраційного номера за серією і номером паспорта для осіб, які отримують біометричні паспорти.

Оскільки такий паспорт має форму пластикової картки, внесення відмітки про відмову від реєстраційного номера здійснюється міграційною службою на підставі повідомлення органу Державної фіскальної служби. Тому до виготовлення біометричного паспорта особа яка відмовилася від реєстраційного номера з релігійних переконань повинна звернутися до податкової інспекції, а після отримання біометричного паспорта пройти реєстрацію за його номером та серією в органі Державної фіскальної служби.

У 2017 році  в Надвірнянській ОДПІ платникам, які відмовились від реєстраційного номера, внесено 10 таких відміток, а  у  поточному  році  -  2.

Для отримання послуги з оформлення картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України (у формі книжечки) даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків мешканцям необхідно звернутися до Центрів обслуговування платників.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!