Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували славного земляка

27 квітня 2018, 11:56 | Рубрика: Ми - українці, Нація, Новини Версія для друку Версія для друку 1,365 переглядів

 «…Іде Поет, протоптуючи шлях

Карпатами, де голос долі лине.

Його імення – Юрій Шкрумеляк

Із Ланчина над Прутом швидкоплинним.»

Нестор Чир.

 

У середу, 18 квітня, у сквері біля пам’ятника поету відбулося віче-присвята «Сповідь тернового щастя», приурочене 123-ій річниці від дня народження нашого земляка, поета, патріота української державності – Юрія  Шкрумеляка.

Перед початком свята всі присутні та учасники виконали Державний Гімн України.

Зі словами вітання виступив Ланчинський селищний голова ОТГ Володимир Попович, який сказав багато теплих слів про нашого земляка, привітав гостей і навіть прочитав поезію зі збірки «Молитва за рідну мову». На честь цієї знаменної події селищний голова разом з учасниками заходу поклали квіти до підніжжя пам’ятника іменинника.

Свято продовжили учні Ланчинського ліцею та гімназії. Вони читали вірші Юрія Шкрумеляка на різну тематику. Теплу атмосферу свята підтримали учні музичної школи із гімном ліцею «Гей, соколята» та бандуристи із «Піснею про Україну» під керівництвом Світлани Небелюк. У виконанні ансамблю «Сонет» народного дому прозвучала патріотична пісня «Питається вітер смерти».

Почесні гості свята – поети нашої громади Ганна Дем’янчук з Добротова, Ірина Шкрумеляк та Лілія Щербатюк з Ланчина прочитали свої власні вірші, присвячені Юрію Шкрумеляку.

Ведучі заходу Любов Дутчак (провідний бібліотекар міської бібліотеки для дорослих), Андрій Микитин (начальник відділу освіти, сім’ї та молоді) та Олеся Іваночко (вчитель ліцею) розповіли багато цікавих фактів із біографії нашого земляка. З їх уст прозвучала поезія «Божа Мати у Пилата» іменинника та «Іде чета» Нестора Чира.

Загалом святкування відбулося у дуже зворушливій атмосфері. Я думаю, що кожен із присутніх взяв щось корисне для себе. Адже хто, як не ми, повинні шанувати пам’ять про своїх рідних талановитих геніїв, які своїми творами прославляли і прославляють наш край на віки.

Урочисте віче з нагоди 123-ої річниці від дня народження нашого земляка завершив Володимир Попович зі словами подяки всім, котрі прийшли і віддали честь борцю і патріоту нашого краю.

Сценарій свята підготували працівники Ланчинських міської бібліотеки для дорослих та ліцею.

Олеся ІВАНОЧКО,

вчитель

Ланчинського ліцею

ім. Ю.Шкрумеляка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!