Газета по-надвірнянськи
 

Ювілейні «Стожари» Павла Дворського засяяли у Надвірній

20 квітня 2018, 14:12 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 65 переглядів

Чудової, по-літньому теплої весняної днини, у другу квітневу п`ятницю, полишивши на деякий час повсякденні турботи і клопоти, поціновувачі та шанувальники справжнього українського музичного мистецтва завітали у районний будинок культури, щоб наситити свої душі ліричним співом українського естрадного співака, композитора, народного артиста України Павла Дворського.

Двор

Він разом із синами Павлом та В`ячеславом представив глядачам свою нову програму «Стожари» з нагоди ювілейного 40-ліття від часу написання однойменної пісні спільно з українським поетом Володимиром Кудрявцевим, а виконав її вперше незабутній Назарій Яремчук. З тих пір «Стожари» стали золотим хітом на українській естраді.

Павло Дворський давно присвятив себе музиці. Свої перші професійні кроки зробив у ВІА «Смерічка» 1976 р., де познайомився із легендарними Назарієм Яремчуком та Володимиром Івасюком, які передчасно відійшли у Вічність, а також «метром» національної естради Василем Зінкевичем. Уже більше чотирьох десятків літ він пише, співає, гастролює із концертами як по Україні, так і за кордоном. Це його основна місія – донести людям той сокровенний музичний скарб – щиру українську пісню. До речі, нещодавно разом із глядачами на улюбленій сцені він зустрів свою 65-ту життєву зиму.

У насиченій концертній програмі лунали українські ліричні «Почуття», «Нехай тобі розкаже дощ», «Писанка», «Музика весни», щемливі «Нас багато по світу», від якої покотилася сльоза по обличчю, адже йдеться про заробітчанські поневіряння українців у світах; італійські, португальські композиції, а також відомі всім хіти «Смерекова хата», «Червона рута» і, звісно, «Стожари», котрі залюбки виконували всією надвірнянською родиною.

Митець не приховує свою радість за рідних синів, які також стали на творчу стежину, і тепер вони утрьох торують свій сценічний шлях, пропагуючи українську, національно-патріотичну, лірично-душевну та в новій обробці пісню.

Справжнім приємним сюрпризом став для нас, глядачів, блискучий виступ В`ячеслава Дворського. Його запальне рок-н-рольне виконання не давало всидіти на місці – душа веселилась, а тіло просилося до танцю. Під звуки гітари народна українська пісня «Ой, чий то кінь стоїть» постала у новому сучасному звучанні, не втративши при цьому своєї основної теми – кохання, а мелодійна неаполітанська композиція подумки переносила нас у сонячно-темпераментну Італію.

Павлові Дворському-молодшому вдалося нас здивувати, а точніше, приголомшити своїм оперним співом. Мелодійні твори українською, італійською чи португальською мовами звучали потужно і ніжно, вражаюче і багатогранно. Його незрівнянний голос, який відкрився у народній улюбленій – «Чорнії брови, карії очі» та інших, заполонив весь вільний простір, кожен закуток не лише концертного залу, а й, здається, сквери та вулиці нашої Надвірної, а по тілу «мурашки побігли». Він – справді унікальний. Диву дивуєшся, звідки той голос ісходить…

Дуже проникливо і трепетно Павло та В`ячеслав дуетом виконали дорогу їхньому серцю «Батькову сорочку», автором якої є їхній тато. Тріо Дворських у піднесено-патріотичному дусі подарували композицію «За Україну».

Шаленими оплесками глядачі дякували артистам. Та, на жаль, музична феєрія підійшла до свого завершення. Словами «Дякуємо» прощались глядачі з талановитими гостями …до наступної зустрічі. Усі бажаючі могли придбати компакт-диск ювілейних «Стожарів» та зробити світлину на згадку з чудовою співочою родиною Дворських.

Ілона ПАВЛЮК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!