Газета по-надвірнянськи
 

Забезпечити своєчасну виплату зарплат

20 квітня 2018, 14:33 | Рубрика: Суспільство Версія для друку Версія для друку 106 переглядів

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат України Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до Кабміну, в якому просить збільшити на 485,2 млн. грн. видатки з Держбюджету для Івано-Франківської області на забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ. Він зазначив, що до нього звернулась Івано-Франківська обласна рада щодо напруженої ситуації із виплатою зарплати працівникам бюджетних установ області, особливо у сфері освіти й охорони здоров’я.

«В області розроблені заходи щодо економії бюджетних коштів і посилення фінансово-бюджетної дисципліни», – зазначив нардеп. Проте, за його інформацією, напруженою залишається ситуація щодо установ Верховинського, Косівського та Тлумацького районів, де на початок березня поточного року залишаються невиплаченими податки за грудень 2017р.

За словами Ю. Дерев’янка, на такий стан впливає ряд факторів:

незабезпеченість бюджетними призначеннями на оплату праці працівникам бюджетної сфери до кінця цього року в сумі 485,2 млн. грн., у т. ч. по установах, які фінансуються за рахунок коштів медичної субвенції з державного бюджету – 220,2 млн. грн. (в окремих районах обсяг незабезпеченості перевищує 3,5 місячних фондів оплати праці);

невідповідність помісячного розпису бюджетних призначень додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я обсягу фактично нарахованої заробітної плати працівникам бюджетних установ та проведення розрахунків за спожиті енергоносії.

«Викликає стурбованість також низький рівень фінансової забезпеченості бюджетів об`єднаних територіальних громад. Особливо це стосується громад, вибори у яких відбулися наприкінці 2017 р., а в окремих, уже в січні-лютому 2018 р. виникають проблеми зі своєчасністю виплати заробітної плати», – підкреслив політик.

Тому Юрій Дерев’янко просить уряд розглянути звернення Івано-Франківської обласної ради та перевірити викладені в ньому факти. Також депутат просить вжити заходів щодо збільшення для Івано-Франківської області видатків із Державного бюджету України на 2018 рік на 485,2 млн. грн. для забезпечення своєчасної виплати зарплати працівникам бюджетних установ Івано-Франківської області, а також внести зміни до помісячного розпису асигнувань додаткової дотації з держбюджету місцевим бюджетам Івано-Франківської області на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров`я, збільшивши їх у першому кварталі щомісячно на 11,3 млн. грн. за рахунок відповідного зменшення у четвертому кварталі поточного року і не допустити виникнення простроченої кредиторської заборгованості із виплати заробітної плати бюджетникам Івано-Франківської області, інформує прес-служба народного депутата Юрія Дерев’янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!