Газета по-надвірнянськи
 

Зупинити будівництво шести ГЕС на Дністрі

27 квітня 2018, 11:44 | Рубрика: Реалії, Ситуація Версія для друку Версія для друку 2,934 переглядів

Один з лідерів партії РУХ НОВИХ СИЛ народний депутат України Юрій Дерев’янко звернувся із запитом до Кабміну, в якому просить не допустити будівництва каскаду гідроелектростанцій на річці Дністер на території Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей.

Дерев’янко повідомив, що до нього звернулися жителі Городенківського та Тлумацького районів Івано-Франківської області щодо захисту їхніх прав у зв`язку із запланованим будівництвом каскаду із 6 гідроелектростанцій у верхній течії річки Дністер.

У зверненнях повідомляється, що 18 квітня 2018 року в місті Городенка відбулася зустріч представників ПАТ «Укргідроенерго» з територіальними громадами сіл, які розташовані на берегах річки Дністер в Івано-Франківській та Тернопільській областях, за участю громадських активістів, місцевих депутатів, засобів масової інформації та науковців. Метою цієї зустрічі стало ознайомлення місцевих жителів з проектом будівництва каскаду гідроелектростанцій у верхній течії річки Дністер.

Водночас представники місцевих громад зауважують, що під час зустрічі представник ПАТ «Укргідроенерго» не надав їм інформацію про конкретні села, в яких планується спорудження Верхньодністровських гідроелектростанцій. «Такі відомості не можуть бути приховані чи визначені як конфіденційна інформація», – підкреслив Дерев’янко.

Він додав, що під час зустрічі громадськість та представники органів місцевого самоврядування, як і у 2015-2017 роках, публічно й одноголосно виступили проти спорудження гідроелектростанцій на Дністрі. За його інформацією, ПАТ «Укргідноенерго» за сприянням уряду розробило проект будівництва Верхньодністровського каскаду гідроелектростанцій і здійснює цілеспрямовану поетапну роботу з реалізації цього проекту.

При цьому попри негативну позицію територіальних громад ПАТ «Укргідноенерго» не відмовилося від своїх намірів та в 2018 році заявило про початок пошукових робіт, а сьогодні здійснюють дії щодо впровадження зазначеного проекту будівництва, зокрема, ведуться роботи щодо оцінки впливу на довкілля.

«Свою позицію місцеві жителі обґрунтовують і тим, що туристичний та рекреаційний розвиток природних комплексів Дністра є несумісним із запланованим будівництвом об`єктів гідроенергетики. Адже таке будівництво може призвести до зникнення регіонального ландшафтного парку «Дністровський каньйон», – підкреслив Юрій Дерев’янко.

Він додав, що неодноразово впродовж останніх років висловлювали своє обурення і члени науково-технічної ради НПП «Дністровський каньйон» щодо рішення органів влади про спорудження каскаду з шести гідроелектростанцій у верхів’ї Дністра.

«Результати такого втручання можуть бути вбивчими: Дністер може перетворитися з річки гірського характеру на каскад ставків із слабопроточною водою. Будівництво гребель призведе до підняття рівня води у Дністрі до такого, яким воно було при катастрофічному паводку 2008 року. Мешканцям сіл на берегах ріки доведеться відселятися», –  заявив депутат.

На його переконання, катастрофічними наслідками загрожує будівництво ГЕС фауні і флорі ріки – загинуть рідкісні червонокнижні риби, земноводні, рослини. «Про розвиток туризму на Дністрі, який набуває все більшої популярності, можна буде забути. Екологи застерігають, що в довгостроковій перспективі екологічні наслідки спорудження гідроелектростанцій на Дністрі є непередбачуваними», – застеріг політик.

Він додав, що з точки зору місцевих депутатів, міських та сільських голів і представників РДА, Програма розвитку гідроенергетики на період до 2026 року не відповідає стратегії розвитку прикарпатських регіонів і суттєво порушує національне екологічне законодавство та міжнародні акти у сфері охорони і збереження водних та інших природних ресурсів і екосистем басейну річки Дністер.

Тому Дерев’янко просить уряд не допустити спорудження каскаду гідроелектростанцій на річці Дністер в Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій областях, що сьогодні здійснюється всупереч інтересам громад.

Також депутат вимагає внести зміни до Програми розвитку гідроенергетики на період до 2026 року у частині виключення з неї положень про будівництво каскаду Верхньодністровських гідроелектростанцій з метою всебічної охорони природних ресурсів і екосистем басейну річки Дністер та повного врахування законних інтересів територіальних громад Івано-Франківської, Тернопільської та Чернівецької областей, інформує прес-служба народного депутата Юрія Дерев’янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!