Газета по-надвірнянськи
 

Обережно – короста

4 травня 2018, 11:48 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 100 переглядів

Щороку у світі реєструють до 300 млн. випадків корости (приблизно 5 відсотків жителів планети). У нашому районі кількість виявлених випадків корости є на рівні аналогічного періоду минулого року. Більшість захворілих – діти шкільного віку.

короста

Короста – заразне паразитарне захворювання шкіри, яке супроводжується свербінням  та розчухами. Його збудник – кліщ, який паразитує у верхніх шарах шкіри, носієм якого є тільки людина. Основний шлях поширення хвороби – сімейно-побутовий. Це може відбутися у разі безпосереднього контакту з хворою людиною (рукостискання) або через речі, якими користувався хворий (постільна і натільна білизна, одяг, рушники, рукавички, іграшки, гроші тощо). Трапляються випадки зараження коростою в лазнях, душових, готелях, поїздах, на пляжах. Зараження можливе у громадських місцях через дверні ручки, поручні сходів.

Уже через 3-7 днів після контакту у людини з’являється висипання між пальцями, на бічних поверхнях пальців, верхніх кінцівках і перед­ньобокових частинах тулуба, що нагадують дрібні вузлики, пухирці. Відзначається нестерпний свербіж, що посилюється у вечірній і нічний час.

При виявленні у себе або близьких таких ознак – негайно звертайтеся до лікаря, оскільки одна хвора людина ризикує заразити всю сім’ю, включаючи маленьких дітей. Шкірний недуг здатний принести не тільки фізичні, а й моральні страждання.

Чинники, що сприяють поширенню корости, це – перебування дітей у колективах (дошкільні дитячі заклади, школи, інтернати), міграція населення (туризм, сезонні роботи, відрядження), нехтування правилами особистої гігієни, несвоєчасне звертання за медичною допомогою, самолікування тощо.

Дітей і школярів  на період лікування відстороняють від відвідування дитячих колективів і шкіл. Всупереч поширеній думці, короста не є показником низького рівня гігієни. До води і мила коростяний кліщ не сприйнятливий.

Коростяний кліщ не стійкий у навколишньому середовищі. При температурі +55 градусів гине через 10 хвилин, а при температурі +800С – миттєво. Тому кип’ятіння білизни чи прасування гарячою праскою вбиває його. Кліщі та їхні личинки практично відразу гинуть при температурі, нижчій за нуль. Це можна використати в зимовий період для дезінфекції матраців, виставивши їх на мороз. За межами організму людини коростяний кліщ живе 3-5 діб. Якщо необхідно обробити предмети, що не піддаються кип`ятінню, то їх поміщають у щільний поліетиленовий пакет на 5 днів.

Необхідно обов’язково продезінфікувати приміщення, де знаходився хворий, а також його особисті речі. У це число потрапляють іграшки, матраци, подушки. Житлові кімнати потребують щоденного вологого прибирання, а поверхні – протирання мильно-содовим розчином.

Найголовніше, не захоплюватися самолікуванням та довіритися лікарям. Будьте здорові і нехай ніякі хвороби не зіпсують Вам здоров’я та настрій!

Галина КАТАМАН,

завідувач дезінфекційного

відділення Надвірнянської МРФ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!