18 травня 2018, 13:49 | Рубрика: Медицина, Реформи
Версія для друку
6,998 переглядів
- За станом на 18 травня ц. р. краяни уклали вже 6852 декларації з вибору сімейного лікаря, - зазначив головний лікар Надвірнянської ЦРЛ Сергій Ємельянчук.

А загалом з початку загальнонаціональної кампанії «Лікар для кожної сім`ї», яка впроваджується у рамках реформи первинної ланки медичної допомоги, понад 3,8 мільйона пацієнтів уклали декларації з лікарями первинної ланки – терапевтами, сімейними лікарями та педіатрами.
У системі E-Health зареєстровано понад 1185 медичних закладів та 20269 лікарів первинної ланки медичної допомоги.
Українці обирають терапевта або сімейного лікаря, педіатра – для дітей. Вибір лікаря відбувається винятково за бажанням пацієнта і не прив’язаний до місця реєстрації громадянина. Обрати лікаря можна у медичному закладі, на якому є позначка «Тут можна обрати свого лікаря». Для укладання декларації потрібно звернутися в медзаклад, де працює обраний громадянином фахівець, та повідомити про бажання укласти з ним декларацію. Для цього потрібно мати паспорт, ідентифікаційний номер, свідоцтво про народження для дитини. За дітей до 14 років декларацію укладає один із батьків.
Із 1 липня 2018-го за ведення одного пацієнта медичний заклад буде отримувати кошти від Національної служби здоров’я. Із цих коштів медичний заклад повинен оплатити за тепло, електропостачання, а також заробітну плату медичним працівникам, уточнив Сергій Ємельянчук. За пацієнта віком від 18 до 39 років діє базовий тариф, який складає 370 грн., за дітей віком до 5 років діятиме віковий коефіцієнт 4 (1480 грн.); 6-17 років – коефіцієнт 2,2 (814 грн); пацієнтів 40-64 років – коефіцієнт 1,2 (444 грн.); віком від 65 років – коефіцієнт 2 (740 грн).
Усі медичні послуги в межах первинної меддопомоги визначені Порядком надання первинної медичної допомоги та будуть безкоштовними для пацієнта.
Вл. інф.