Газета по-надвірнянськи
 

Аскаридоз та заходи профілактики

18 травня 2018, 13:44 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 502 переглядів

Це захворювання є дуже небезпечним, бо вражає одночасно і дорослих людей, і маленьких дітей. Аскаридоз – поширене глистне захворювання. Збудником є людська аскарида.

аск

Личинки її можуть вільно мігрувати по всьому організму, вражаючи органи і системи. Вогнищем зараження грунту яйцями гельмінтів є хвора аскаридозом людина. Самі аскариди у зовнішньому середовищі не життєдіяльні, а їх яйця можуть зберігатися в грунті тривалі роки. Зараження аскаридозом відбувається фекально-оральним шляхом.

Наявність аскарид в організмі виявляють за такими ознаками: втрата апетиту (іноді його посилення); біль у животі, особливо біля пупка; втрата ваги; дратівливість, поганий сон; сухий кашель; блідість шкіри; темні круги навколо очей; свербіж в області анусу; висип на тілі; тимчасове підвищення температури; часті застудні захворювання.

Щоб визначити наявність аскарид у дитини, треба  здати аналіз крові і калу. Лікарі  радять проводити профілактику мінімум двічі на рік.

Профілактика аскаридозу: суворо дотримуватися правил особистої  гігієни; не можна гризти нігті чи облизувати пальці; вживайте тільки миті овочі, фрукти чи ягоди; відмовтеся від вживання некип`яченої води; стежте, щоб у дворах не було фекалій. Регулярно чистіть дитячі майданчики. Якщо плануєте спорудження дитячої пісочниці на приватній ділянці, бажано, щоб вона перебувала на сонячному місці. Таким чином можна забезпечити природну дезінфекцію. Іграшки, які дитина брала на вулицю, потрібно обдавати окропом і мити після повернення з прогулянок. Якщо в будинку проживає кіт чи собака, їм необхідно регулярно проводити дегельмінтизацію.

Іванна БОЛОТОВА,

лікар-епідеміолог відділення організації

епідеміологічних досліджень Надвірнянського МРФ ДУ

«Івано-Франківський ОЛЦ МОЗ України».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!