Газета по-надвірнянськи
 

Бібліотекарі та педагоги – про роль казок

18 травня 2018, 13:01 | Рубрика: Культура Версія для друку Версія для друку 315 переглядів

У рамках рекомендацій Національної бібліотеки України для дітей у районній бібліотеці для дітей ім. Ірини Яцури 15 травня відбувся семінар на тему «Казковий світ Ш. Перро. Роль казки у вихованні та розвитку дитини».

У ньому взяли участь бібліотеки ЦБС та ОТГ. Відкрила семінар і надала консультацію до цієї теми заступник директора ЦБС по роботі з дітьми Марія Ткачук. Вона розповіла про чарівний світ французського казкаря Шарля Перро (з нагоди 390-річчя від дня народження) та про вплив казки на внутрішній світ дитини як головну духовну інформацію.

Презентацію книги «Казкоуспіх» Від А до Я. Казкові почуття» провела автор Людмила Гаврильчук, учитель, методист вищої категорії початкових класів Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №4. Книга призначена для педагогів, батьків, вихователів та всіх зацікавлених читачів.

Провідний бібліотекар абонементу районної бібліотеки для дітей Галина Дем’янчук, завідувачки Молодківської бібліотеки-філії Галина Середюк та Ланчинської міської бібліотеки для дітей Наталія Яремин розповіли про різні форми бібліотечної роботи, в яких використовували казку: вікторини, загадки, майстер-класи, лялькові вистави, інтегровано-терапевтичні заняття «Релакс-читання» та ін. Дуже сподобався мультимедійний огляд презентацій. Вони довели, що через казку можна прищепити дитині любов до читання, у казках завжди перемагає добро, через казку дитині легше зрозуміти, що таке «добре» і що таке «погано».

Цікавими виявилися консультації та тести з дорослими по казках, що провела методист районного центру практичної психології та соціальної роботи відділу освіти РДА Наталія Холодецька і психолог районного центру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді Зореслава Головатюк. Педагоги наголосили, що не потрібно применшувати роль дитячих казок у вихованні дітей. Якщо правильно підібрати казки за віковими особливостями дітей, можна позитивно впливати на емоційний стан дитини, коригувати і покращувати її поведінку. Працівники бібліотеки підготували за допомогою дитячого лялькового театру «Лялька і книга», який працює при бібліотеці з 2013 року, лялькову виставу, присвячену Дню Матері, «Казочка, як зайченята матусь шукали». Організована також книжкова виставка-інсталяція «Тут хтось чекає казку і вірить у дива».

Марія ТКАЧУК,

заступник директора ЦБС по роботі з дітьми.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!