Газета по-надвірнянськи
 

Боєць АТО Борис Гошко написав роман «Люди війни»

11 травня 2018, 14:31 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 230 переглядів

Справжнє обличчя війни з першої сторінки своєї дебютної книги розкрив молодий письменник із села Лоєва, боєць московсько-української війни, учасник літературної студії «Бистрінь» ім. Нестора Чира – Борис Гошко, презентувавши минулої п`ятниці, 4 травня, для жителів Надвірнянщини книгу «Люди війни».

На зустріч із молодим автором завітало чимало гостей, зокрема, бійці московсько-української війни, учні Надвірнянського ліцею, керівництво району та міста, працівники виконавчого апарату Надвірнянської районної ради, представники громадських організацій, письменники, родичі, друзі, колеги, односельчани та представники засобів масової інформації. Модератором заходу виступив керівник літературної студії «Бистрінь» ім. Нестора Чира, засновник та ініцатор Всеукраїнського літературного об’єднання «Поетквартал», журналіст ТРК «Карпати» Олександр Букатюк.

У 22-річному віці у 2014-му Борис Гошко поїхав добровольцем на східну Україну. Служив у 128-й гірсько-піхотній бригаді, брав участь у боях за Дебальцево. За його словами, це не був прояв великого патріотизму, це – голос совісті, який мовив, що потрібно захищати свою націю, свою рідну землю.

Смерть бойових побратимів, зраду, розчарування, честь, гідність, кохання і дружбу – все це пережите особисто і вкладене на сторінках книги «Люди війни». Автор пише про пересічних українців, яким байдуже з ким воювати, вони обороняють найдорожче. Про те, що підкошувало бойовий дух на війні і про те, що надихало на боротьбу. Про те, що мир здобувається війною, а не грою у війну за правилами ворога. Борис Гошко висвітлює своє та побратимів бачення на все, що відбувається в Україні. За словами автора, увесь роман – це історія життя на фронті, 80 відсотків якої – реальні події. Над своїм «літературним дітищем», за яке взялося івано-франківське видавництво «Лілея-НВ», Борис Гошко працював 15 місяців.

У рамках презентації захисник розповідав про військові будні, ділився спогадами про перші жорстокі бої, пережиті втрати побратимів і фронтові будні.

Слова захоплення, подяки і власні враження від прочитаного висловили чимало присутніх. Спогадами про шкільні роки Бориса ділилися його вчителі, а молодь охоче задавала питання.

Тож, коли Вам хочеться дізнатись хто вони – люди війни, мерщій беріть до рук книгу Бориса Гошка і читайте, не відриваючись. Наразі письменник працює над новою книгою на військову тематику. Бажаємо йому натхнення й очікуємо презентації.

Олександр БУКАТЮК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!