Газета по-надвірнянськи
 

Депутати обласної ради підтримали нафтовиків

4 травня 2018, 11:58 | Рубрика: Ситуація Версія для друку Версія для друку 1,425 переглядів

Напередодні вихідних, 27 квітня, відбулася виїзна сесія обласної ради у Снятині. Одним із важливих питань порядку денного сесії стало звернення до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана, Міністра екології України Остапа Семерака, Голови НАБУ Артема Ситника, керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького щодо зволікання Державної служби геології та надр України у наданні ПАТ «Укрнафта» спеціальних дозволів на користування надрами.

НГВУ

З цього питання депутатів поінформував заступник голови постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Олександр Матусевич, який повідомив депутатам, що 17 квітня згадане питання розглядали на засіданні постійної комісії. Після дебатів члени комісії одноголосно вирішили ухвалити звернення і рекомендували внести його до порядку денного чергової сесії Івано-Франківської обласної ради. Олександр Матусевич ознайомив депутатів обласної ради із текстом звернення та закликав підтримати його.

Представник від ПАТ «Укр­нафта» Роман Струтинський розповів присутнім депутатам, керівникам виконавчої влади та представникам громадсько-політичних організацій про ситуацію, що склалася навколо «Укрнафти». Держгеонадра не продовжує товариству спецдозволи на видобуток вуглеводнів, хоча всі документи для цього подані своєчасно. Ведуть сплановану акцію щодо знищення найбільшої нафтової компанії України. Для переконання депутатів Роман Струтинський навів конкретні приклади та цифри.

Зокрема, представник «Укрнафти» повідомив, що за 2017 р. компанія забезпечила 10,5 млрд. грн надходжень до бюджетів усіх рівнів. До обласного бюджету за минулий рік сплачено 31 млн. грн. А за 1-й квартал 2018 року – 20 млн. грн.

За попередніми підрахунками у 2018 році до обласного бюджету надійде понад 60 млн. грн. Крім цього, значні кошти отримали районні, сільські і селищні бюджети. Якщо компанія не отримає ці 27 ліцензій, то видобуток вуглеводнів зменшиться орієнтовно на 50 відсотків, кілька тисяч людей опиниться без роботи, у т. ч. в Івано-Франківській області приблизно 4 тисячі працівників можуть втратити роботу. Державні органи створюють умови, щоб люди залишали домівки та виїжджали за межі країни на заробітки. У своєму виступі Роман Йосипович навів низку фактів, які свідчать про незаконні злочинні дії Держгеонадр щодо товариства.

Представник «Укрнафти» зауважив, що подібні звернення раніше ухвалили на сесіях 5 районних рад і більше 40 сільських і селищних рад. Роман Струтинський закликав депутатів підтримати нафтовиків і територіальні громади, які вже висловили свою позицію до цієї ситуації, та прийняти зазначене рішення.

Після того, як голова обласної ради поставив питання на голосування, усі депутати одноголосно прийняли звернення.

Ще у березні ц. р. такі звернення ухвалили на сесіях Надвірнянської районної та Надвірнянської міської рад, а також сільські та селищні ради Надвірнянщини.

У 2018 році закінчується термін дії спецдозволів на користування надрами для 4-х родовищ НГВУ «Надвірнанафтогаз». У випадку зупинки цих родовищ, держбюджет може недоотримати за рік близько 266,6 млн. грн. рентних платежів, у т. ч. обласний, районні та місцеві бюджети втрачають орієнтовно 13,3 млн. грн. за рік. Загалом за 3 місяці ц. р. ПАТ «Укрнафта» уже сплатила 19,4 млн. грн. рентної плати до бюджетів усіх рівнів Івано-Франківської області.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!