- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Із 1 травня впроваджено новий порядок надання субсидій

Posted By Модератор On 18.05.2018 @ 13:58 In До відома краян | No Comments

27 квітня 2018 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», якою впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій (набрала чинності з 1 травня 2018 року).

З урахуванням прийнятих змін з травня ц. р. субсидію призначають двічі на рік – у травні (на неопалювальний період – із 1 травня по 30 вересня) і у жовтні (на опалювальний період – із 1 жовтня по 30 квітня).

субси [1]

Однак, для окремих сімей із 1 травня п. р. призначення житлової субсидії здійснюють лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є: непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати; внутрішньо переміщені особи (зможуть оформити субсидію без договору оренди житла – лише на підставі заяви і декларації, з зазначенням складу домогосподарства); особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою); особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків); особи, які зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають (тобто субсидія призначалась на підставі рішення комісії, без врахування до складу сім’ї таких осіб); сім’ям, в яких відбулися зміни у складі сім’ї; сім’ям, які за станом на травень 2018-го мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати за житлово-комунальні послуги у сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн.), та не погасять її до червня 2018 року.

З травня 2018 р. на право призначення субсидії також впливає не лише купівля/оплата послуг на понад 50 тис. грн., а і набуття в інший законний спосіб (отримання в спадщину, в дар тощо) права власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн. протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії (призначенням субсидії без звернення).

Вказані умови також поширюються на членів сім’ї особи із складу домогосподарства, яке звернулося за призначенням субсидії.

Крім того, субсидію не призначають (у т. ч. на наступний період), якщо: загальна площа квартири перевищує 120 кв. м; індивідуального будинку – 200 кв. м. (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування); будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у володінні автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда й автомобіля, наданого органом соціального захисту населення; у складі домогосподарства чи у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, котрі досягли 18-річного віку, в яких відсутні доходи або доходи менше мінімальної заробітної плати. Винятком є особи, які у період, за який враховують доходи, навчалися за денною формою навчання або були зареєстровані у службі зайнятості як такі, котрі шукають роботу, і навчалися у центрах професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, або отримували пенсію, стипендію, державну допомогу.

За наявності вищевказаних обставин субсидія може бути призначено за рішенням комісії, виходячи із конкретних обставин, що склалися, крім випадків, коли площа квартири перевищує 120 кв. м (будинків – 200 кв.м.).

Рішення про призначення (відмову в призначенні) субсидії в таких випадках приймає комісія на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.

До складу домогосподарства включаються особи, які зареєстровані і фактично проживають у житловому приміщенні.

Відтепер під час призначення субсидії враховують доходи не лише осіб, яким призначають субсидію, але і членів їх сім’ї, які фактично проживають з ними, але зареєстровані за іншою адресою. При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховують.

Для розрахунку житлової субсидії враховують доходи членів домогосподарства, а також членів сім’ї особи із складу домогосподарства, які досягли 14-річного віку за станом на початок періоду, за який враховують такі доходи. При цьому дохід у вигляді зарплати враховуєть після сплати податку на доходи фізичних осіб.

Щодо зайнятості, то людям працездатного віку, які претендують на субсидію, але не реєструються як безробітні, органи соціального захисту автоматично рахуватимуть дохід у розмірі трьох прожиткових мінімумів – 5286 гривень. А дійсно безробітним необхідно буде стати на облік до центру зайнятості. При цьому у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства подають нові заяву та декларацію.

Увага! Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру. У разі неповідомлення про вказані зміни надання субсидії припиняється, сума надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії повертається до бюджету.

Романія СТЕЦЮК,

заступник начальника управління

соціального захисту населення РДА.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2018/05/iz-1-travnya-vprovadzheno-novyj-poryadok-nadannya-subsydij/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2018/05/субси.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.