Газета по-надвірнянськи
 

Куріння небезпечне – про це має знати кожен

11 травня 2018, 13:39 | Рубрика: Здоров`я Версія для друку Версія для друку 403 переглядів

Щороку у світі мільйони людей хворіють та вмирають через паління. Та, незважаючи на цей факти, мільйони людей починають палити.

куріння

Вчені проаналізували і спробували згрупувати мотиви, що спонукають юнаків та дівчат почати курити, передусім, це: імітація манери якоїсь компанії, в яку юнак чи дівчина хоче бути прийнятим; наслідування вчинків людини, яка подобається; бажання показати себе дорослішим завдяки палінню; потреба в самоствердженні, прагнення засвоїти «модні» манери, необхідні, щоб переконати оточення у своїй незвичайності та сучасності; бажання все в житті спробувати.

Паління шкідливе для молодого організму, передусім для органів дихання, порушується дихальна функція легенів. Курці-підлітки частіше страждають і на застудні захворювання. Крім того, при палінні негативні зміни відбуваються також у статевій сфері. Сексопатологи спостерігають, що зменшення в крові чоловічого статевого гормону – тестостерону, знижує ймовірність запліднення, часто призводить до імпотенції.

Дівчата також страждають від впливу тютюну. В них виникають різноманітні порушення менструального циклу, що може спричинити навіть безпліддя. Крім того, у жінок, які палять, вагітність частіше проходить з ускладненнями, нерідко спостерігається внутрішньоутробна загибель плода і викидні. Пасивне куріння (вдихання тютюнового диму) спричиняє такі ж наслідки, як і «активне». Виявляється, що перебування протягом години в накуреному приміщенні рівнозначне «випалюванню» чотирьох сигарет. Таким чином, люди, які не курять, мимоволі опиняються в групі ризику разом із затятими курцями.

Ті, які вирішили позбутися цієї шкідливої звички, дуже потребують підтримки, особливо в перші, найважчі тижні. Ось декілька порад для тих, хто прагне кинути курити: оголосіть своїм друзям та родині, що кидаєте курити, адже прилюдно взяте зобов’язання зміцнює сили; кожного дня зменшуйте кількість викурених сигарет, аж поки залишиться одна; не прагніть кинути курити назавжди, зробіть це лише на один день; призначте день «Х» та покиньте у цей день курити; приберіть предмети, які асоціюються з цією шкідливою звичкою – запальнички, попільнички тощо.

Бажаємо Вам прийняти правильне рішення – відмовитись від куріння та дотримуватись його, адже Ваше здоров’я залежить лише від Вас.

Емілія СЕМ’ЯНІВ,

заступник головного лікаря ЦРЛ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!