Газета по-надвірнянськи
 

Літературно-музична феєрія «Шануймо матерів» у Ланчині

18 травня 2018, 13:53 | Рубрика: Культура, Свята Версія для друку Версія для друку 480 переглядів

Якими б ми не йшли стежками,

Дороги всі ведуть до мами.

М. Яновська.

Одним із найбільш зворушливих та близьких серцю кожної людини є День матері – свято, яке ми відзначаємо у другу неділю травня. Саме в цей день вшановують і матір-неньку, і матір-землю, і Матінку Божу.

Діво Пресвятая –// Матір Матерів,// Пригорни до серця// Всіх своїх синів…

Таким зверненням до Богородиці 13 травня н. р. у Народному домі Ланчинської селищної ради ОТГ розпочалася літературно-музична феєрія «Шануймо матерів».

Першими на сцену вийшли привітати своїх матусь вихованці ДНЗ «Ромашка» із вихователем Олесею Глюздин та керівником закладу Людмилою Спас, з вуст якої пролунала дуже чудова пісня «Карпатський край».

Ведучі заходу Андрій Микитин та Любов Дутчак звернулись до присутніх із привітанням і підкреслили, що ріднішої від любої неньки немає у цілому світі та наголосили, як матері мало потрібно для щастя, щоб тільки діти перебували здорові і не скупилися на добрі слова.

Привітав матерів депутат обласної ради Михайло Іваночко:

– Шануйте своїх матерів, поважайте, цінуйте їхню любов і труд, адже це – найсвятіший обов’язок кожної людини.

Теплу атмосферу свята продовжили учні музичної школи зі своїми викладачами, які показали високий рівень професійної майстерності. Це, зокрема: дует «Галичанка», який виконав твір «Коли на волю проситься сльоза» (С. Небелюк та І. Яремин); Тетяна Дем’янців та Наталія Яремчук із піснею «Весна»; ансамбль бандуристів представив «Пісню про Україну», «Покотилась горошина» під керівництвом С. Небелюк; Цюрак Марія та Балабан Оля з піснею «Мамо»; Наталія Яремчук (пісня «Тримай»); дует скрипалів «Концерт двох скрипок»; дует у складі Олександра Данилюка (саксофон) та Ірини Голіней (фортепіано). Клас викладачів Уляни Тресорукової й Олени Попадюк. Мелодія з кінофільму «Шербурзькі парасольки»; ансамбль гітаристів під орудою  Ірини Онофрійчук «Романтичний настрій»; дует сестер Оксани і Тетяни Мацюк з піснею «Мамині очі» та оркестр народних інструментів «Веселики».

Не менш зворушливим став виступ ансамблю «Сонет» із піснями «Місяць на небі» і «Заспівай мені, мамо!», автором якої є місцева поетеса Марія Яновська. Олеся Іваночко та Любов Дутчак прочитали поезії М. Яновської «Мама» і «Мамині руки», в  яких розкривається вся життєва складність материнської долі та безмежна любов материнського щастя.

Учні Ланчинської ліцею під керівництвом Катерини Іванюк показали сценку «Як я допомагаю мамі вдома», монолог «Звернення до мами», інсценізацію «Коли Бог творив маму». За координацією Іванни Данилюк вихованці хореографічної студії виконали танці «Веселі бджілки» (молодша група), «В енергійному ритмі танцю» (старша група), «Танець зі стрічками» (середня група). Дует братів Малярчуків Романа та Володимира подарував всім бабусям пісню «Бабусина вишиванка».

Справжньою «родзинкою»  свята був виступ гостя із Черкас – учасника проекту «Голос діти» Василя Голінея із піснею «Балада про клен».

Літературно-музичну феєрію завершив Ланчинський селищний голова ОТГ Володимир Попович зі словами вітання до всіх матерів, бабусь. Керівник громади  висловив слова подяки за безмежну любов жінкам-матерям, які дають кожному з нас найцінніший дар – життя і турботу своїм дітям, а також за високий професіоналізм у підготовці до свята і разом зі всіма учасниками заспівав «Многая літа».

Атмосфера тепла і любові ще довго панувала у залі. Сценарій свята підготувала завідувач Ланчинської  бібліотеки для дорослих Марія Попович.

Олеся  ІВАНОЧКО,

учитель Ланчинського ліцею.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!