Газета по-надвірнянськи
 

Місцеві бюджети недоотримують кошти від плати за землю

18 травня 2018, 13:35 | Рубрика: Депутати за роботою Версія для друку Версія для друку 311 переглядів

Йдеться про поправку народних депутатів, якою вони пролобіювали права гірничодобувних компаній та Укрзалізниці. Замість того, аби такі компанії сплачували 100% плати за землю у місцеві бюджети, вони сплачують лише 25%. При цьому жодної компенсації для місцевих бюджетів не передбачено.

Про це заявляє депутат Івано-Франківської обласної ради від фракції «ВОЛЯ», партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Ольга Федишина.

– Протягом останніх місяців багато сільських голів звернулися до нас із цього приводу. Вони обурені, що влада внесла зміни до податкового кодексу і місцеві громади, як наслідок, шалено недоотримують кошти від плати за землю. Відтак, аби врегулювати це питання, Битківська селищна та Пнівська сільська ради ухвалили рішення про звернення до вищих органів державної влади, – розповідає О. Федишина.

Депутат наголосила, що сільські ради розраховували на ці надходження, адже за їхній рахунок мали б покрити свої видатки. А це, зокрема, ремонти шкіл і ФАПів.

– Уряд декларує реформу децентралізації як найбільш успішну. Запевняють, що вони дають гроші з Києва на місця. Натомість відбувається протилежне. З`ясовується, що депутат Долженков із «Опоблоку» вніс поправку, пролобіювавши права гірничодобувних компаній та Укрзалізниці. Передбачили, що ці компанії сплачують не 100% плати за землю, а 25%. Держава надала їм 75-відсоткові пільги! При цьому жодної компенсації для бюджетів сільрад ніхто не передбачив. Навіть нові надходження у вигляді ренти, які почали надходити до місцевих бюджетів з початку цього року, не покривають нестачу від плати за землю, – каже Ольга Федишина.

Щоб виправити згадану ситуацію, народний депутат від РУХУ НОВИХ СИЛ Юрій Дерев‘янко зареєстрував законопроект, який передбачає недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю на земельні ділянки, які надані для залізниць у межах смуг відведення, гірничодобувним підприємствам для видобування та розробки родовищ корисних копалин, інформує прес-служба народного депутата України Юрія Дерев`янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!