Газета по-надвірнянськи
 

Пам’ятаймо всіх, котрі боролися за Вкраїну

18 травня 2018, 14:28 | Рубрика: Пам`ять і шана Версія для друку Версія для друку 647 переглядів

23 травня – День Героїв

День Героїв, який ми щорічно святкуємо 23 травня, дає ще одну змогу згадати та пом’янути тих славних воїнів та лицарів, які виборювали незалежність, свободу та волю для української держави. Серед них – Лицарі Київської Русі, славне козацтво, вояки армій УНР, Українського Січового Стрілецтва, УПА, опришки, діячі ОУН та новітнє покоління – вояки російсько-української війни та учасники Революції Гідності.

герої

Історично свято започатковано у 1941 році Другим Великим Збором Організації Українських Націоналістів, який постановив щороку, 23 травня, святкувати День Героїв. Його приурочили до сумного дня – 23 травня 1938 року у Роттердамі від вибуху бомби, підкладеної агентом НКВС, загинув полковник Армії УНР, командант УВО, голова Проводу українських націоналістів (1927 р.), перший голова ОУН (з 1929 р.), один із ідеологів українського націоналізму Євген Коновалець.

Також саме у травні пішли з життя одні із кращих синів України XX століття: український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, основоположник, ідеолог і лідер самостійницької течії українського руху кінця ХІХ – початку ХХ ст.  Микола Міхновський, який загинув 3 травня 1924 року, а 25 травня 1926-го – більшовицький агент у Парижі застрелив державного, військового та політичного діяча, публіциста, організатора Українських збройних сил, члена Генерального секретаріату Української Центральної Ради, головного отамана військ Української Народної Республіки, Голову Директорії УНР Симона Петлюру.

В Україні це свято, переважно, відзначають у Галичині, воно ще не набуло загальнодержавного характеру. Сьогодні у цей буремний час вклонімося та вшануймо пам’ять тих людей, які поклали у боротьбі найцінніше – життя, та подякуймо тим, хто з автоматом у руках зупинив просування путінської чуми на сході нашої держави.

Пам’ятаючи та шануючи – борімося, перемагаймо та будуймо нову Україну.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!