- Народна Воля - http://volya.if.ua -

Пластове таборування «Свято Весни» – відкрито

Posted By Модератор On 25.05.2018 @ 12:38 In Ми - українці | No Comments

Із 19 травня у міській зоні відпочинку ім. Назарія Яремчука у Надвірній відбулось урочисте відкриття триденного пластового табору для дітей віком від 11 до 17 років «Свято Весни» Івано-Франківської округи Пласту – НСОУ, присвяченого своєму патронові Юрію Переможцю.

сич [1]

Для участі у заході з`їхались близько 300 учасників з усіх пластових осередків нашої області, а саме: із Рогатина, Івано-Франківська, Надвірної, Коломиї, Черніїва, Галича, Печеніжина, Заріччя, Білих Ослав, Кут, Іваниківки, Калуша та Болехова. Це перший наметовий табір у календарному році для більшості пластунів і є своєрідною підготовкою до таборового літа.

плас [2]

На відкриття завітали голова обласної ради Олександр Сич, начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак, голова районної ради Іван Гурмак, перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович. Благословив учасників свята протопресвітер Надвірнянського протопресвітеріату УГКЦ о. Андрій Бакота.

Від імені обласної ради з початком таборового літа пластунів привітав голова вищого самоврядного органу влади області Олександр Сич:

«Наша держава потребує нових людей, вихованих на шляхетних пластових принципах вірності Богові та Україні. Бажаю вдалого таборового літа, хорошого вишколу і задоволення. Того задоволення, яке відчуваю я, згадуючи своє пластове таборування та походи в гори. Ці спогади сьогодні вщем пробирають душу. Тому я дуже хочу, аби ви усвідомлювали, що ті роки, які ви проводите у Пласті, це – найкращі роки вашого життя».

пласт [3]

Голова районної ради Іван Гурмак зазначив:

«Щиро радий, що саме такий національно-патріотичний захід проходить на теренах Надвірнянщини. Адже одним із пріоритетів моєї діяльності як голови районної ради є відродження діяльності пластової організації в районі. На засадах Пласту виховувалися не одне покоління українців, відданих своїй державі патріотів, тому впевнений, що так буде і далі!».

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович мовив, що радий вітати всіх прикарпатських пластунів на теренах нашого міста, де вперше проходить таке свято, і наголосив, що саме Пласт сприяє всебічному патріотичному вихованню української молоді. Ті, котрі проходять школу Пласту, поповнюють ряди активних громадських діячів, які у майбутньому розбудовуватимуть і розвиватимуть нашу незалежну державу.

дітипласт [4]

Бойовий вишкіл для пластунів провели бійці московсько-української війни з Надвірнянщини, насамперед голова ГО «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО» Олег Туєшин-«Хмара» організував для юних патріотів майстер-клас зі стрільби, кидання гранати. Інструктором бойової підготовки став військовий капелан з м. Коломия о. Василь Довганюк, із військовою виставкою зброї, амуніції та використаних боєприпасів ознайомив волонтер Іван Степник. А головних принципів надання першої медичної допомоги провели справжні знавці своєї нелегкої справи – медики, які врятували тисячі життів на війні на сході країни, люди, які заслужено є Народними Героями України – команда швидкого медичного реагування «Вітерець» на чолі з парамедиком Галиною Алмазовою.

Пластуни побачили показовий виступ працівників Надвірнянського райвідділу УДСНС із залученням пожежного автомобіля. Ввечері учасники свята переглядали фільм і палили ватру.

Упродовж трьох днів таборування пластуни змагалися у різноманітних змаганнях по локаціях та іграх, вправлялися у переправі, стрільбі, співах, танцях, наданню першої невідкладної медичної допомоги, спробували себе у ролі пожежників.

Вл. інф.


Article printed from Народна Воля: http://volya.if.ua

URL to article: http://volya.if.ua/2018/05/plastove-taboruvannya-svyato-vesny-vidkryto/

URLs in this post:

[1] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2018/05/сич.jpg

[2] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2018/05/плас.jpg

[3] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2018/05/пласт.jpg

[4] Image: http://volya.if.ua/wp-content/uploads/2018/05/дітипласт.jpg

© 2010 Narodna Volya. Всі права застережено.