Газета по-надвірнянськи
 

Ремонтують дорогу. Чекають інвесторів

25 травня 2018, 13:11 | Рубрика: Акцент Версія для друку Версія для друку 460 переглядів

Бездоріжжя і туризм – несумісні. Як не прикро, але суворі реалії заперечити неможливо: вони – наяву. А нині ще глибше загострюється проблема із лагодженням автошляху із районного центру до гірської Бистриці. Відсутність добротної дороги є однією з основних причин занепаду розвитку туризму в селі, зокрема, і «зеленого». Адже останнім часом мандрівні любителі Карпатських гір не надто поспішають до Бистриці.

Дещо зменшилася активність і стосовно питання облаштування там туристичного комплексу «Буковель №2», про що свого часу (а це понад 10 років тому) писав на своїх шпальтах часопис «Н. В.».

Тож ремонт доріг на порядку денному роботи самоврядного органу стоїть першочерговим завданням. Зараз у Бистриці ремонтують комунальну дорогу в урочищі Довжинець, увагу сільської влади до вкрай поганого стану якої привернули самі горяни. Після цього  в селі відбувся схід селян, на якому й домовилися лагодити сільську дорогу спільними зусиллями. За кошти сільської ради придбано гравій, а перевозять матеріал і розрівнюють автошлях на своєму транспорті працівники ДП «Надвірнянське лісове господарство». У  Бистрицькій сільській раді продовжують налагоджувати і зміцнювати зв`язки, зокрема, з тими підприємцями, які розробляють лісосіки. Адже основним видом доходу бюджету сільської ради і  надалі залишається збір за спеціальне використання лісових ресурсів. Це уможливлює розвиток інфраструктури, а також підтримку в належному стані вже існуючих приміщень місцевої лікарської амбулаторії,  пожежної бригади, ЗОШ І-ІІІ ст., ДНЗ «Гуцулочка», в якому виховують до півсотні юних горян. Всі бюджетні установи села у пріоритеті місцевої влади, яка щорічно суттєво долучається до фінансування поточних ремонтів тощо.

 У селі активно діє футбольна команда «Лісоруб». Відчутною підтримкою для гірських футболістів стане футбольне поле, яке облаштовують у Бистриці за співфінансування сільської ради та громадської організації «РАФАЙЛІВСЬКИЙ ПЛАЙ» під егідою депутата районної ради Андрія Гуцька.

Горяни підтримують медичну реформу. У Бистриці працюють два шановані громадою сімейні лікарі В`ячеслав Фрондзей, який очолює сільську лікарську амбулаторію сімейної медицини, та Ольга Гав`юк. Щоб прискорити підписання декларації, сільська рада виділила кошти для облаштування супутникового Інтернету, а комп`ютерним обладнанням лабораторію оснастили у рамках реформування закладів первинної медичної допомоги.

А нещодавно Бистрицю відві­дувала делегація із сусідньої Польщі. Європейці завітали у гірське село, щоб вшанувати пам`ять своїх полеглих ще у роки Першої світової війни співвітчизників, чия могила знаходиться біля колишнього польського костелу, де нині розташована греко-католицька церква Святого Юрія.

Жителі гірської Бистриці переконані, що їм обов`язково вдасться подолати нинішні негаразди і до села ще повернуться інвестори туристичної галузі. Принаймні, на це вони сподіваються  і не продають свою землю, а прагнуть залишитися на ній повноправними господарями, щоб добре ґаздувати і примножувати добробут своєї родини, села, краю.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!