Газета по-надвірнянськи
 

Робота на умовах сумісництва

4 травня 2018, 11:31 | Рубрика: До відома краян, Соціальне Версія для друку Версія для друку 2,041 переглядів

За частиною 3 ст. 24 КЗпП працiвник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повiдомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування і реалiзацiї державної полiтики з адмiнiстрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соцiальне страхування про прийняття працiвника на роботу в порядку, встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України (постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17 червня 2015 р. № 413 «Про порядок повiдомлення Державної фiскальної служби та її територiальних органiв про прийняття працiвника на роботу»).

У разі прийняття працівника на роботу на умовах сумісництва (внутрішнього чи зовнішнього) обов’язковим є укладення трудового договору, який оформлюють шляхом видання наказу чи розпорядження власника або уповноваженого ним органу, і повідомленням до територіальних органів ДФС за місцем їх обліку. Тому в пунктi 4 форми повiдомлення про прийняття працiвника на роботу зазначають категорiю особи (найманi працiвники з трудовою книжкою або найманi працiвники без трудової книжки), а саме: працiвник за основним мiсцем роботи чи працiвник за сумiсництвом.

Чиннiсть КЗпП, у т. ч. ст. 24, поширюється виключно на трудовi вiдносини, тобто, коли з працiвником укладають трудовий договiр. На цивiльно-правовi договори чиннiсть КЗпП не поширюється. Щодо питання сумiщення професiй, то вiдповiдно до ст. 105 КЗпП працiвникам, котрі виконують на тому самому пiдприємствi, в установi, органiзацiї поряд зi своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткову роботу за iншою професiєю (посадою) без звiльнення вiд основної роботи, проводять доплату за сумiщення професiй (посад).Тобто сумiщення – це виконання роботи за iншою професiєю (посадою) на одному i тому самому пiдприємствi у свiй робочий час, тому виконання працівником поряд зi своєю основною роботою, обумовленою трудовим договором, додаткового обсягу робiт не потребує повiдомлення Державної фiскальної служби.

Ірина РОСІНСЬКА,

заступник начальника фінансово-економічного відділу

Надвірнянського об`єднаного управління Пенсійного фонду України.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!