Газета по-надвірнянськи
 

Унікальна візитівка Прикарпаття

18 травня 2018, 13:32 | Рубрика: Історія і сучасність Версія для друку Версія для друку 1,635 переглядів

18 травня – Міжнародний день музеїв

У кожного із нас гарна є мета –

Творити успішні будні та свята.

Хай в пам’яті трудівника-людини

Щасливі будуть згадані хвилини.

Цьогоріч виповнюється п’ять літ інтенсивної діяльності Музею нафтопромислів Галичини, який, за оцінкою порталу itinery про подорожі, увійшов у топ-10 найнезвичайніших музеїв України. Тож хочеться згадати погожий сонячний ранок 11 жовтня 2013 року, коли на території навчально-курсового комбінату НГВУ «Надвірнанафтогаз», як кажуть у народі, яблуку не було де впасти, понад півтисячі краян та гостей зібралися на відкриття неповторного в країні  музею нафти. За відгуками гостей, свято вдалося, вдався і Музей нафтопромислів Галичини.

нгву

Але ж святковому дійству передувало чимало буденних заходів, що наповнювалися нелегкою працею небайдужих людей до минувшини нафтовидобування у напрямках пошуку документальних інформацій, що свідчили про той чи інший факт історії, у здобутку ретромеханічного нафтового обладнання, в облаштуванні території під експонати, у формуванні зовнішньої та внутрішньої експозицій. Усе це лягло на плечі створеної координаційної ради музею, члени якої взяли на себе відповідальність заглибитись в історію нафтопромислів Галичини, становлення чого бере початок від 1771 року із с. Слобода Рунгурська, що на Коломийщині, і заснувати в с. Пнів Надвірнянського району Музей нафтопромислів Галичини.

Благородну мету здійснювали спільною працею багаточисельного колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз». Керівництво підприємства, інженерно-технічні працівники, робітники цехів у вільний від основної роботи час на неабиякому ентузіазмі розрівнювали вручну завезену на територію землю, вкладали бруківкою доріжки, висаджували декоративні дерева та кущі, встановлювали музейні експонати, скансену тощо. Крок за кроком задум втілився.

видобування

Журналісти одного з найвідоміших телеканалів світу «Аль-Джазіра» готують сюжет про історію видобутку нафти в Україні.

Упродовж останніх років збагачується навчальна, культурно-просвітницька діяльність музею. Так, для вшанування і збереження світлої пам’яті про видатні постаті в історії Надвірнянського нафтопромислового району сьогоднішніми і прийдешніми поколіннями за ініціативи благодійного фонду «Музей нафтопромислів Галичини» на фасаді навчально-курсового комбінату відкрито анотаційні дошки видатному геологу, вченому, міністру геології України Петрові Шпаку і педагогу, відомому крає­знавцю, літописцю нафтових копалень Надвірнянщини Михайлові Максим’юку, що увічнює їх світлі образи на теренах України та Прикарпаття. З цією метою визначним особистостям виготовлено іменні пам’ятні медалі.

На базі музею освітяни району проводять семінари методичних об’єднань учителів історії, географії, фізики. Педагоги й учні через призму оригінальних відкритих уроків, цікавих екскурсій мають можливість пізнати нелегку, але благородну працю нафтовиків у різні історичні часи становлення і розвитку нафтової промисловості.

Музей нафтопромислів Галичини завжди відкритий для зацікавлених відвідувачів. Для молодого покоління  він – орієнтир у здобутті професій, він же – джерело виховання.

Тут періодично відбуваються конкурси майстерності «Найкращий за професією» серед операторів видобування нафти й газу, електрозварювальників та представників інших робітничих спеціальностей.

біля-воза

Представники міжнародної спілки інженерів-нафтовиків (SPE) з Німеччини та України – у Музеї нафтопромислів Галичини.

Напередодні професійного свята – Дня нафтовика – на території музею під відкритим небом юні художники Надвірної та району змагаються у конкурсі на кращий малюнок із нафтовицької тематики.

Від початку роботи музею його відвідали численні як українські, так і міжнародні делегації мандрівників, науковців, представників нафтогазових спільнот України, Європи, Азії, Африки й Америки, студентські та учнівські групи. Відвідувачів захоплюють різноманітні експонати музею. Гості високо оцінюють театралізоване дійство акторів-аматорів підприємства, котрі майстерно відтворюють спосіб видобутку нафти у давнину.

З числа високопоставлених відвідувачів у музеї побував і голова правління ПАТ «Укрнафта» Марк Роллінс, який, крім детального ознайомлення із внутрішньою та зовнішньою експозиціями, з історією нафтовидобування у Галичині через театралізовану реконструкцію, долучився до створення паркової зони на території навчально-курсового комбінату, посадивши кілька дерев цінних порід, зокрема, дуба, що традиційно вважається символом могутності та довговічності, цілісності й здоров`я. На завершення відвідин музейної установи керівник найбільшої нафтогазовидобувної компанії України зробив запис у книзі почесних гостей, де побажав Музеєві нафтопромислів Галичини успішної діяльності та розвитку.

Зараз активні члени громадської організації «Інститут історії Надвірнянського нафтопромислового району» підготували концепцію розвитку музею та розробили заходи щодо її реалізації.

Михайло МИЦУС.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!