Газета по-надвірнянськи
 

Відкривали «Карпатський простір»

11 травня 2018, 14:15 | Рубрика: Культура Версія для друку Версія для друку 66 переглядів

У п`ятницю, 4 травня н. р., біля пам`ятника Великому Каменяреві, на головній сцені Івано-Франківська розпочався ІІІ Міжнародний фестиваль «Карпатський простір».

Відкривали величну мистецьку імпрезу голова облдержадміністрації Олег Гончарук, голова обласної ради Олександр Сич, Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків, народні депутати України, міністр освіти та науки України Лілія Гриневич, співголова оргкомітету Богдан Струтинський, надзвичайні і повноважні посли ряду країн, керівники представницьких делегацій із 18-ти країн-учасниць фестивалю, жителі та гості обласного центру.

простір

Участь у святковому заході взяла і делегація з Надвірнянського району під керівництвом голови райдержадміністрації Олександра Кеніза. Зокрема, до складу делегації увійшли творчі колективи танцювальних ансамблів «Горянка» та «Горяночка», якими керує Мирослава Максим`юк, та учні й викладачі Надвірнянської дитячої художньої школи під орудою Жанни Бондаренко. Запальною «Гуцулочкою» на обласній сцені полонили серця глядачів усі сто танцівників молодшої, середньої і старшої груп ансамблів. Крім танцювальної «сотні», це число стало щасливим і для майстрів пензля.

Юні художники зі своїми наставниками якнайактивніше долучилися до проведення у палаці Потоцьких маштабної виставки із застосуванням сучасних технологій «Сто шедеврів – сто оберегів».

Олег Гончарук подякував міністерствам культури, науки й освіти, інформаційної політики України, Національному театру оперети, депутатам Верховної Ради України і депутатському корпусу обласної та міської рад, які спільно з виконавчою владою області виступили «єдиним фронтом» задля організації такого дійства, і, звісно, вдячні слова адресував і творчим колективам. За словами очільника Прикарпаття, фестиваль може стати своєрідним брендом Івано-Франківщини, адже область є однією із найпривабливіших в Україні та славиться унікальними мистецькими надбаннями. – Фестиваль «Карпатський простір» дає позитивний імпульс для розвитку економіки та черговим кроком до зближення Прикарпаття з європейськими країнами, – зазначив Олег Гончарук.

Народний депутат України Анатолій Матвієнко акцентував увагу на основній ідеї та меті фестивалю, яку ставили перед собою його організатори три роки тому – через культурно-мистецьке співробітництво розвивати співпрацю з країнами Карпатського регіону у різних галузях. За його словами, Прикарпаття – найкращий край нашої держави. Упродовж трьох років фестиваль розвивається, і цьогоріч – це маштабна подія та черговий крок до становлення духовного центру європейських держав.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!