Газета по-надвірнянськи
 

Вітаємо із Зеленими святами!

25 травня 2018, 13:56 | Рубрика: Духовність, Свята Версія для друку Версія для друку 497 переглядів

трійця

День Свято́ї Трі́йці, також П’ятдеся́тниця, День Зісла́ння Свято́го Ду́ха, Зеле́на неді́ля – одне з головних християнських свят, яке у православ’ї входить до числа дванадесятих свят, а в Католицькій церкві має найвищий статус торжества, і відзначають його на 50-й день після Великодня.

Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином це свято нагадує про св. Трійцю, три відомі прояви, лики (іпостасі) Всевишнього – у вигляді Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Святого Духа.

Саме зі сходження Святого Духа на апостолів починається історія створення святої вселенської (кафолічної) апостольської Церкви, від якої ведуть своє походження всі сучасні християнські громади на нашій планеті.

Увечері напередодні свята Святої Трійці прийнято прикрашати будинки і храми свіжими гілками клена, липи, ясеня, вільхи, тополі, берези, верби, дуба. Предки вірили, що на Трійцю душі померлих родичів прилітають до живих і ховаються в гілках. Всю увагу приділяли дверям, стінам будинків та ставням – їх густо закривали липовими гілками.

Оскільки цьогоріч свято припадає на неділю та понеділок, 27-28 травня, то понеділок – вихідний день.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!