Газета по-надвірнянськи
 

Вимоги до застосування пестицидів

4 травня 2018, 11:40 | Рубрика: Оголошення Версія для друку Версія для друку 378 переглядів

Керівникам сільськогосподарських підприємств,

фермерських господарств, головам сільських,

селищних рад, об’єднаних територіальних громад

У відповідності до Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.001-98 «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», усі роботи з пестицидами слід проводити у ранкові (до 10-ї год.) і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускають проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря нижче +10° C.

пестиц

До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітників повинні допускати по наряду при наявності посвідчення про спеціальну підготовку та медичної книжки встановленого зразка на право робіт із пестицидами.

Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні» та доповненнями до «Переліку…».

Завчасно, але не менше, ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає громадян, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляються, потрібно встановити попереджувальні написи.

Розміри санітарно-захисних зон, в яких заборонено застосовувати пестициди, повинні становити:

При застосуванні пестицидів за допомогою авіації:

5 км від місця постійного перебування медоносних пасік;

2 км від рибогосподарських водойомів, відкритих джерел водопостачання, місць випасання домашніх тварин, об’єктів природно-заповідного фонду;

1 км від населених пунктів, тваринницьких і птахоферм, а також посівів с/г культур, які використовують в їжу без термічної обробки, садів, виноградників і місць проведення інших с/г робіт.

При застосуванні пестицидів надземною апаратурою:

зона санітарного розриву від населених пунктів, тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при вентиляторному обприскуванні повинна бути не менше 500 м, при штанговому і гербігації дощуванням – 300 м.

Юридичні та фізичні особи, які застосовують хімічні засоби захисту рослин (ХЗЗР) під час цвітіння медоносних культур згідно із ст. 37 Закону України «Про бджільництво», зобов’язані не пізніше, ніж за три доби до початку обробки попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10 км від оброблених площ письмово, а також по радіо чи через місцеву пресу.

При цьому повідомити точну дату обробки, територію і культури, що оброблятимуть, назву, форми, методи застосування препарату, його ступінь і строки дії токсичності та вказівку щодо строку ізолювання бджіл. Власники пасік повинні обов’язково зареєструватися у сільській раді, на території якої вони знаходяться, своєчасно інформувати сільські ради, сусідні господарства про місця перебування своїх пасік на стаціонарі і при перевезеннях.

Порушення Державних санітарних правил застосування пестицидів та ЗУ «Про бджільництво» тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Головне управління Держпродспоживслужби в

Івано-Франківській області.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!