Газета по-надвірнянськи
 

Знищуймо борщівник Сосновського

11 травня 2018, 13:41 | Рубрика: До відома краян Версія для друку Версія для друку 58 переглядів

В останні роки набуває поширення небезпечна, отруйна дикоросла до 3-5 метрів висоти багаторічна рослина – борщівник Сосновського. Починає цвісти на 2-7 році життя і переносить заморозки до – 7-9 градусів. Основними місцями його проростання є необроблені угіддя, береги річок, потічків, узбіччя доріг, деградовані луки, пасовища.

борщівник

Одна монокарпічна рослина щороку дає від 15-20 тисяч, а в окремі роки потужні особини борщівника – навіть до 100 тис. життєздатного насіння (маса 1000 насінин 12-15 г), яке легко переноситься вітром чи водою. У грунті насіння борщівника може зберігати життєздатність 3-5, а іноді 10-12 і навіть 15 років. Борщівник створює загрозу життю та здоров`ю людей. При контакті з людиною рослина спричиняє сильні опіки, які важко загоюються. Якщо краплина соку потрапила на тіло, цю ділянку необхідно терміново закрити щільною тканиною, щоб запобігти попаданню сонячних променів, а потім добре промити холодною водою з милом. Враховуючи темпи розповсюдження та шкоду, яку рослина завдає людині за безпосереднього контакту, його необхідно знищувати.

Для боротьби з борщівником Сосновського існують різні методи: механічний – нещадно знищувати шляхом систематичного підрізання кореня на глибині 8-12 см, багаторазове скошування, удушення або виснаження шляхом застосування чорної плівки, яку укладають на ділянку, зайняту борщівником; хімічний – застосування гербіцидів раундап макс, торнадо, грейдер проводять при висоті рослин 10-20 см навесні або після підкошування; з нетрадиційних методів знищення – використання дизпалива, кухонної солі.

Науково обгрунтовано, що боротьба з борщівником є дієвою, якщо її розпочати з ранньої весни. Закликаємо всіх небайдужих стати на шлях боротьби з цією небезпечною рослиною, використовуючи безпечні методи боротьби, долучати до проведення таких заходів представників комерційних структур, агроформувань, підприємств та організацій району.

Органи влади зобов’язані контролювати здійснення комплексу заходів з дотримання земельного та природоохоронного законодавства відповідно до Законів України «Про захист рослин», «Про місцеве самоврядування», «Про благоустрій населених пунктів». Землевласники і землекористувачі, котрі не вживають заходів боротьби з бур’янами,  у тому числі  з  борщівником Сосновського, підпадають під адміністративну відповідальність за ст. 52 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

Михайло КЛЮФІНСЬКИЙ,

головний спеціаліст відділу промисловості,

торгівлі та агропромислового розвитку РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!