Газета по-надвірнянськи
 

Зворушливі привітання та цікаві творчі експерименти: так святкували День матері у Надвірній

18 травня 2018, 14:18 | Рубрика: Свята, Тема дня Версія для друку Версія для друку 543 переглядів

у-фіолетовому

Цій особливій травневій події Надвірнянський районний центр дитячої творчості та національно-патріотичного виховання  молоді (РЦДТ НПВМ) традиційно присвячує свій творчий звіт.

В Україні День матері – свято триєдине: Пресвятої Божої Матері, матері-України та рідної матусі. Саме тому на заході «У світі усе починається з мами» презентували цей святий  образ у трьох площинах: духовній, національній та емоційній.

у-червоному

Розпочалося свято із дивовижного арт-перформансу у виконанні найменших вихованців закладу. Далі акценти плавно перенеслись із виміру суспільного – у духовний.

«Материнство – це Божий дар, тому так важливо бути за нього вдячним. Діти, народжені в любові та із благословенням, несуть у світ добро й отримують від Всевишнього щасливу долю», – наголосив протопресвітер Надвірнянського протопресвітеріату УГКЦ о. Андрій Бакота. Духовний дитячий хор «Фіміам» під керівництвом Марії Рудяк виконав пісню «Моліться, люди, всі до Бога».

богдан

Присутні на святі перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук та Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович нагадали про витоки й історію свята, підкреслили, що любов матері – найсвятіша, взаємна та безмежна, тому ми повинні бути за неї вдячні щодня. Головний спеціаліст відділу освіти РДА Марта Штаєр приєдналася до привітань і подякувала гуртківцям за успішні  результати роботи закладу, а батькам – за талановитих  дітей та відповідальне ставлення до спільної справи – розвитку творчих здібностей і вмінь. З нагоди творчої імпрези керівники району та міста вручили почесні грамоти працівникам Надвірнянського РЦДТ НПВМ за професійну майстерність та особливі успіхи у роботі.

жабки

Танець – найдавніше мистецтво перевтілення. Відчути енергетику народного танцю та побачити гуцульський стрій у динаміці присутні змогли завдяки вихованцям гуртків під керівництвом Валентини Демчук, Ольги Панасюк, Мирослави Максим’юк, Надії Карпової  та Марії Поштар. А майстер-клас з українського рукопаш-гопака провели Микола Кашуба та його гуртківці.

По-особливому сприймають це свято ті, котрі нині на передовій. Адже військові переконані, що молитви та віра матерів – це їхній захисний щит. Цій темі присвятили свої композиції ансамблі під керівництвом Марії  Рудяк та Тетяни Гаврищук. Про природний, надзвичайно міцний зв’язок матері і дитини, що стає для кожного життєвою основою, та незмінну батьківську підтримку співали вокалісти Наталії Боднарчук і Оксани Духович.

Світ маминої казки зачаровує, формує світогляд, розвиває уяву. Магію казкових образів перед глядачами розкрили вихованці гуртків Світлани Дремлюги, Уляни Процик та Валентини Демчук. Квіти, акустика та поезія, текст на межі музики – так презентували свої твори учасники літературної студії (кер. Лариса Вагилевич). У віршах йшлося про щедрість молитов, осяйні благословення і тепло материнських обіймів.

діти

Мама і мода – слова не лише спів­звучні, а й нероздільні. Про це, як ніхто, знають вихованці Катерини Федорович. Колекція одягу «Пори року» відобразила динаміку часу, зміну кольорів  та емоцій залежно від сезону. Зачіски і макіяж для моделей створювали Наталія Зеленчук та Зореслава Головатюк. Життя юних гуртківці сповнене яскравих та іноді навіть контрастних емоцій. Свої маленькі таємниці з допомогою  творів «Покохав я дівчину» і «Хто, як не ти» розкрили матерям вихованці Оксани Кудляк та Марії Рудяк. Короткі музичні історії відображають глибину, полярність і мистецтво побудови стосунків.

гітаристи

Світло, сцена, декорації, цікава програма свята – це все для нас створили звукорежисер Богдан Катрич, художник-оформлювач Інна Шовгенюк та культорганізатор РЦДТ НПВМ  Роксолана Мислюк. Організувати мистецький захід також допомагали Лілія Грицюк, Ірина Кочержук, Оксана Цюрак, Надія Камінь, Тетяна Слюсарчук, Людмила Гавриленко, Анатолій Кепещук, Дмитро Андрусяк, Олег Головатюк, Галина Сем’янів, Віра Яцурак, Олександра Левицька, Надія Зеленчук  та фотограф Олена Менделюк.

Звіт кожного гуртка виявився особливим за формою, змістом та використанням художніх засобів, але всіх їх об’єднував неймовірний емоційний заряд і щирість дитячих посмішок. Експозиція творів вихованців художньо-естетичного напрямку закладу вразила гармонією, майстерністю та безпосередністю дитячого світосприйняття (керівники: Олена Копчук, Людмила Марущак, Ірина Костів, Інна Шовгенюк, Віталій Дем’янчук, Наталія Луцюк, Галина Оксенюк, Марія Приймич, Олександра Стручинська, Людмила Шпинта, Уляна Червень, Ольга Чуйко, Наталія Коваль, Катерина Кисляк, Марія Катрич, Любов Кепещук, Наталія Боднарук, Оксана Чуревич, Анастасія Левицька, Марія Ямпольська, Світлана Лейбюк, Ярослава Биндас, Оксана Поварчук, Марія Боднарук).

колектив

Завершився захід словами подяки директора закладу та ведучої  Руслани Калин усім учасникам за організацію і проведення такого зворушливого, світлого дійства, а матерям – за незламну силу духу, глибоку  мудрість та безкінечну любов.

Лариса ВАГИЛЕВИЧ,

керівник літературного гуртка РЦДТ НПВМ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!