Газета по-надвірнянськи
 

Акт відновлення Української Держави – один із етапів державотворчості

22 червня 2018, 14:57 | Рубрика: Нація Версія для друку Версія для друку 1,031 переглядів

Декларацію про відновлення Української державності проголосили 30 червня 1941-го у Львові. Цим «український нарід заманіфестував перед цілим світом і перед історією, що він бажає сам керувати своїм життям і що він готов боронити своє право на вільне життя у своїй власній, самостійній державі перед імперіялістичними зазіханнями кожного ворога і за кожних умов» – це відгомін тієї славної пори.

акт2

Урочисто проголосили Акт відновлення Української держави Національні Збори за ініціативи Організації Українських Націоналістів під проводом Степана Бандери. За їхнім планом це був перший етап до проголошення відновлення Української Держави у Києві.

Провід революційної ОУН прийшов до висновку, «що українському народові не залишається нічого іншого, як тільки, не змінюючи свого безкомпромісно-ворожого ставлення до більшовицької Москви, виступити рішуче й відкрито проти німецьких нацистських планів замінити москалів німцями в колоніальному визиску України. Єдиним виходом у цьому становищі було створити ситуацію, в якій Німеччина не спровоковано була би змушена виявити своє справжнє ставлення до української справи і свої дійсні плани щодо України».

Зараз, коли промайнуло 77 років, можна сміливо стверджувати, що ті події стали однією із цеглин подальшого будівництва та укріплення Української держави, яка, як той птах Фенікс, зродилася через десятиліття, демонструючи силу духу і волі нашого народу. І  нам її варто щоденно утверджувати благородними державотворчими справами.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!