Газета по-надвірнянськи
 

Доля школи-інтернату: приєднати до ЗОШ № 4 чи реорганізувати у гімназію

8 червня 2018, 14:33 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 869 переглядів

Чи не символічно і з драматичним присмаком, що у Міжнародний День захисту дітей, 1 червня н. р., під мелодії радісних дитячих пісень і веселої запальної музики, що доносилися з майдану Шевченка, у малому залі райдержадміністрації на засіданні Громадської ради при РДА під орудою Віталія Трачука (секретар Людмила Гаврильчук) обговорили питання реорганізації Надвірнянської школи-інтернату І-ІІІ ст. за участі представників цього закладу на чолі з в. о. директора Миколою Дуткою, а також начальника відділу освіти РДА, депутата районної ради Степана Северилова та директора Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Романа Романишина.

Нагадаємо, про ситуацію навколо реорганізації школи-інтернату часопис «Н. В.» інформував краян у № 54-56 від 1 червня н. р., а раніше у № 15-17 від 8 лютого н. р. і ще раніше у № 29-32 від 18 березня 2011 р. Саме понад півдесятка років тому, 23 лютого, тодішній (і нинішній) голова обласної ради Олександр Сич із заступником Остапою Дзесою та іншими відповідальними працівниками обласної влади, а також тодішніми керівниками Надвірнянщини Василем Поповичем і Володимиром Калічком відвідали цей заклад. І заступник голови обласної ради Остап Дзеса висловив думку, що «тут потрібно, не відкладаючи, вирішувати долю незадіяного навчального корпусу (пустує майже 10 років) у напрямі переоблаштування його під соціальне житло за бюджетні і меценатські кошти. Інакше будівля остаточно зруйнується»… Та зусиль тоді обласна рада, у віданні якої перебував цей заклад, не доклала…

Нині у зв`язку з реформаторськими процесами, що тривають у країні, ситуація загострилася остаточно. Зокрема, на засіданні Громадської ради в епіцентрі обговорення постали учні школи-інтернату. Власне до них привернули увагу вихователі Оксана Павлишак, Світлана Зеленська, Оксана Молнар і Тетяна Ватаманюк, які з болем розповіли про нелегкі долі дітей, обділених батьківською турботою, багатьма матеріальними благами, однак, які не позбавлені власної гідності, бажання вчитися і проживати в нормальних умовах, самореалізуватися.

Самі ж педагоги висловили розуміння важливості виховання дітей у сім`ї, але, щоб пом`якшити психологічну травму дітей раптовим закриттям школи-інтернату, що став для декого другою, а то й основною домівкою, єдиним безпечним місцем, вихователі запропонували встановити перехідний період, до 2021 р., як це передбачає «Національна стратегія реформування системи інституційного догляду та виховання дітей на 2017-2026 роки».

Керівник закладу в. о. директора  Микола Дутка, крім констатації норм вітчизняного і міжнародного законодавства, що захищає права дітей, представив останні, найновіші напрацювання з реорганізації школи-інтернату, суть яких – створення гімназії, в якій зможуть навчатися діти всіх категорій, а школярики соціально-вразливої – ще й проживати і харчуватися у пришкільному інтернаті за рахунок засновника, а інші, котрі не входять до такої категорії, частково оплачуватимуть за це.

Степан Северилов навів порівняльні цифри вартості навчання одного учня звичайної школи й інтернатного закладу, що значно перевищує першу. Водночас наголошувалося, що на сьогодні у районній скарбниці не вистачає 7 млн. грн. на зарплату технічним працівникам освітніх закладів Надвірнянщини. Степан Северилов зазначив, що в діяльності школи-інтернату варто розмежувати функції: педагогічну та соціальну. Остання зараз домінує. Позиція керівництва відділу освіти, і з нею погоджується директор ЗОШ №4, залишається незмінною – діяти згідно з чинним законодавством і при Надвірнянському ліцеї № 4, що створять із ЗОШ № 4, організують пришкільний гуртожиток. При цьому на засіданні ГР Роман Романишин уточнив, що в новоствореному такому закладі можливо працевлаштувати не більше трьох-чотирьох педагогів школи-інтернату.

Упродовж майже трьох годин члени ГР, зокрема, Любов Кепещук, яка свого часу працювала у школі-інтернаті, де хотіла організувати для вихованців швейну майстерню, Галина Бец, котра у контексті цього питання загострила проблеми загалом проведення реформ і суспільно-політичної ситуації в Україні, о. Андрій Будзак, який поділився досвідом роботи БФ «Карітас» із соціально-незахищеними сім`ями і закликав до спільної праці, а також Богдан Вінтоняк, Ольга Ганиш, Іван Яремчук, Леонід Дячук, Роман Лесюк, Степан Федорак, Олег Бас та інші шукали найоптимальніші варіанти виходу із ситуації, обмінювалися думками і своїми поглядами на проблему.

За результатами обговорення Віталій Трачук виніс на голосування дві пропозиції. Перша стосувалася приєднання школи-інтернату до Надвірнянської ЗОШ № 4 з облаштуванням там пришкільного гуртожитку.

У другій пропозиції Громадська рада також рекомендує засновнику Надвірнянській районній  раді реорганізувати школу-інтернат у гімназію з пришкільним пансіонатом (інтернатом). Якраз ця пропозиція і набрала переважаючу кількість голосів.

Але остаточне рішення покликана ухвалити двадцята сесія районної ради 21 червня н. р. Тож, вибір – за депутатами районної ради.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!