Газета по-надвірнянськи
 

Друге життя нафтових свердловин

15 червня 2018, 15:45 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 107 переглядів

Наприкінці травня фахівці НГВУ «Надвірнанафтогаз» спільно з працівниками Долинського тампонажного управління та науково-дослідного проектного інституту (НДПІ)  ПАТ «Укрнафта» провели першу цього року у західному нафтопромисловому регіоні операцію потужного гідравлічного розриву пласта (ПГРП) на свердловині №24 Південно-Гвіздецького нафтогазоконденсатного родовища.

ПГРП – дороговартісний, однак один із найефективніших методів інтенсифікації видобутку нафти. За цим методом у свердловину закачують рідину, яка розриває нафтовий пласт – породу із багатьма тріщинами, котрі пов’язані між собою. Завдання гідророзриву – збільшити ці тріщини та утворити нові, котрі збільшують приплив нафти у свердловині. Коли нафтогазовий пласт розривають, то у нього закачують пропант (гранули діаметром від 0,4 до 1,2 мм), він не дозволяє тривалий час зімкнутися тріщинам.

Snapseed-(3)

Потужний гідророзрив пласта на свердловині  Пд. Гвізд-24 із технології  пройшов успішно, згідно з планом робіт.  Про результати ПГРП говоритимемо вже після завершення освоєння та підбору оптимального режиму роботи свердловини.

Наприкінці минулого  року на родовищах НГВУ «Долинанафтогаз» успішно проведено 4 таких свердловино-операцій, які уже за станом на 1 червня 2018 року забезпечили близько 4000 тонн додаткового видобутку нафти.

Зараз тривають підготовчі роботи до проведення ПГРП на свердловині № 1004 Битків-Бабченського родовища НГВУ «Надвірнанафтогаз».  До кінця року загалом по західному нафтопромисловому регіону запроектовано проведення ще 9 гідророзривів пласта. Такі плани, враховуючи те, що через низку причин останні декілька років на свердловинах Надвірнянського нафтопромислового регіону ПГРП не проводили взагалі, додають оптимізму нафтовикам.  Завдяки цим операціям зможемо вдихнути  друге життя у виснажені свердловини з тривалим періодом експлуатації, інформує прес-служба ПАТ «Укрнафта».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!