Газета по-надвірнянськи
 

Екс-президенти закликали до польсько-українського примирення

1 червня 2018, 14:09 | Рубрика: Суспільство Версія для друку Версія для друку 368 переглядів

Захистити процес польсько-українського примирення закликали колишні президенти Польщі – Броніслав Коморовський та Александер Кваснєвський. Відкритий лист у цій справі підписали також колишні президенти України – Леонід Кравчук, Леонід Кучма та Віктор Ющенко.

Президентський лист пред-ставлено ЗМІ під час конференції Фонду Александера Кваснєвського Amicus Europae та Інституту Броніслава Коморовського у Варшаві. Автори листа наголошують, що доробок польсько-українського примирення є «великим досягненням вільної Польщі та вільної України», до якого спричинилися всі президенти та владні команди у Варшаві і Києві, а також суспільства обох країн.

У документі йдеться, що польсько-українське примирення та співпраця «належить до життєво важливого інтересу обох народів, має вагоме значення для майбутнього всього регіону Центрально-Східної Європи», а також є «стратегічно важливим для безпеки східного флангу НАТО і ЄС, що стикаються з викликом російської агресії проти України». Свій заклик екс-президенти Польщі та України адресують «державній владі та суспільствам, особливо активним у процесі примирення церквам, самоврядуванням, неурядовим організаціям, ЗМІ, середовищам ВУЗів – усім прихильникам примирення, зближення та дружби» між поляками та українцями.

Джерело: «Україна молода» № 57 від 30 травня 2018 р.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!