Газета по-надвірнянськи
 

І травневий мед, і запашний коровай, і духмяні солодощі – столиці від Надвірнянщини

15 червня 2018, 15:43 | Рубрика: Акцент, Культура, Смачного! Версія для друку Версія для друку 14,140 переглядів

Наприкінці першої декади цього місяця, із 6 по 9 червня н. р., українська столиця на території національного комплексу «Експоцентр України», що на проспекті Академіка Глушкова, приймала сільськогосподарських виробників. Тут відбулася тридцята, ювілейна, Міжнародна аграрнопромислова виставка «Агро-2018».

Відрадно й дуже обнадійливо, що в такому значущому і престижному дієвому заході взяли участь виробники Надвірнянщини, які представили виготовлену продукцію на власних підприємствах.

– Пнівчанка Марія Боклашко, керівник ВТП «Українська паляниця», представила у Києві  запашний коровай, підприємці Микола Сукновський із Парища – продукцію бджільництва, зокрема, питний мед, бальзам медовий, травневий мед, із Гаврилівки батько та син Іван і Тарас Сем`яніви – неперевершені солодощі, – розповідає головний спеціаліст відділу промисловості, торгівлі та агропромислового розвитку управління економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації Наталія Остап`юк, яка водночас наголошує, що «Агро-2018» – найбільша агропромислова виставка в Україні та Східній Європі. Цьогоріч на виставку з`їхалися 1250 учасників із 16-ти країн.

34791737_930316570461375_67

Вона є ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, а також презентацій новинок в усіх сферах агропромислового комплексу України. Цей діловий захід відкриває можливості для співпраці з країнами-лідерами світового аграрного сектору, зазначає Наталія Остап`юк, підкреслюючи: – Це – унікальна нагода для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями й іноземними представниками. За словами Наталії Остап`юк, особливу увагу на виставці акцентували на новинках сільськогосподарської техніки й устаткування, високопродуктивних породах свійських тварин, сучасних агротехнологіях для всіх галузей сільського господарства.

У рамках «Агро-2018» тривали «круглі» столи, форуми, науково-практичні семінари та інші заходи (загалом – майже півсотні), спрямовані на створення ефективних платформ для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, презентацію новинок у сферах агропромислового комплексу України.

***

Гаврилівські солодощі успішно конкурують на ринку вже 10 років.

– Виготовляємо 60 видів продукції, – каже Іван Васильович Сем`янів, який спільно із сином створив робочі місця для жителів Гаврилівки і Парища. У виробництві використовують тільки натуральні інгредієнти. Тому гаврилівські солодощі завжди смачні і довго не затримуються на прилавках магазинів у Надвірній, Богородчанах, Івано-Франківську.

Парищенець Микола Васильович Сукновський бджільництвом почав займатися ще в 1979-ому і згодом, через 3 роки, відчув, що це – улюб­лена його справа. Нині у пасічника 110 добротних медоносних бджолосімей, чого вдалося добитися завдяки племінній роботі. Пасіка – на стаціонарі біля лісу. Для бджолярів цей рік видався рійливий, мед пішов швидше, радіє Микола Сукновський, пояснюючи такий стан справ погодними умовами. Зараз парищенські бджілки-трудівниці почали носити вже липовий мед. Микола Васильович застерігає, що нині ринок насичений соняшниковим медом, а про цілющий гірський карпатський мед краяни сьогодні ще мало знають. Тому радить усім поціновувачам натурального солодкого продукту завжди вибирати якісний хороший цілющий карпатський мед.

Сьогодні бджоляр із Парища продає свою продукцію на ринку у Надвірній уже постійним клієнтам. А були роки, згадує Микола Сукновський, що парищенський екологічно чистий мед купляли польські сусіди, які перепродавали його потім у Німеччину. На його думку, подібні виставки – корисні й потрібні для виробників, бо це можливість почерпнути і поділитися досвідом, а також частково реалізувати свою продукцію, познайомитися з іншими пасічниками та їх здобутками тощо.

– Участь у виставках завжди приносить користь і позитив, – вважає власниця «Української паляниці» Марія Михайлівна Боклашко і додає: – Це – наш розвиток і водночас можливість вчитися і навчати інших. На підприємстві виготовляють широкий асортимент кондитерської продукції, а також хлібо-булочні вироби. Професійний технололог Марія Боклашко каже, що, передусім, її хлібопекарі намагаються використовувати старовинні рецепти, без зайвих добавок. Також в «Українській паляниці» працюють і над сучасними рецептурами, стараючись задовольнити смаки найвибагливішим гурманам вишуканого харчування. Та особливо ретельно і відповідально тут підходять до виконання замовлень. Славиться «Українська паляниця» Марії Боклашко фірмовими весільними короваями, що їх працівники підприємства – справжні майстрині випікають не лише із дотриманням технології, а й вкладаючи все своє набуте десятиліттями вміння, помножене на щире бажання роботи добро. І, зокрема, для Марії Михайлівни це – творча робота, як стверджує вона сама, резюмуючи: – І коли бачиш ці сяючі від радості очі людини, котра прийшла забирати виконане замовлення, на душі стає легко і приємно. Віриться, що наші весільні короваї приносять нареченим щастя.

Тішимося за успіхи краян, закоханих у власну справу.

Леся ДУТЧАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!