Газета по-надвірнянськи
 

Літературна візитівка письменника

1 червня 2018, 14:14 | Рубрика: Творчість Версія для друку Версія для друку 480 переглядів

Нещодавно у шкільній бібліотеці Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. № 2 відбулася літературна візитівка «Один із найцікавіших європейських письменників і мислителів», присвячена 50-річчю від дня народження відомого сучасного українського письменника, журналіста, перекладача, публіциста, одного із представників станіславського феномену Тараса Прохаська.

Народився митець 16 травня 1968 р. в Івано-Франківську. Закінчив біологічний факультет Львівського університету ім. Івана Франка. Наразі працює у редакції газети «Галицький кореспондент». Пише авторські колонки на суспільно-політичні, культурні теми, прагнучи таким чином «охудожнити публіцистику».

Тарас Прохасько – автор книг «FМ – Галичина», «З цього можна зробити декілька оповідань», «НепрОсті», «Інші дні Анни», «Порт Франківськ» , «БотакЄ» та ін. У 2004 р. кілька місяців прожив у Кракові, отримавши літературну стипендію польської культурної фундації. Тарас Прохасько – лауреат премій видавництва «Смолоскип», а також – ім. Джозефа Конрада (заснована Польським інститутом у Києві) та ім. Юрія Шевельова. У 2011-му книгу Тараса Прохаська «БотакЄ» визнали «Книгою року». Дитячу книжку «Хто зробить сніг», створену ним разом із дружиною Мар’яною, у 2013 р. відзначено премією «Книга року ВВС». Кавалер ордену «За інтелектуальну відвагу». Дехто з критиків називає його «українським Маркесом», тому що в його романі «НепрОсті» можна знайти подібні способи маркесівського конструювання. Тарас Прохасько з повагою ставиться до своїх читачів, а ідеальним вважає того читача, який не сподівається на розвагу, а пізнає з прочитаного набагато більше, ніж там написано.

Про письменника-ювіляра і його творчість розповіла завідувач відділу краєзнавчої літератури центральної райбібліотеки Раїса Грушецька. Уривки з книги «БотакЄ» прочитала завідувач шкільної бібліотеки Любов Андрійович. Учні також ознайомилися з книгами ювіляра та переглянули відеофільм «Тарас Прохасько – український письменник. Про есеїстику і писання».

Інф. Надвірнянської ЦРБ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!