Газета по-надвірнянськи
 

Медицина Надвірнянщини: з довірою людей і для людей

15 червня 2018, 15:58 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 1,419 переглядів

IMG_4938

У третю червневу неділю своє професійне свято відзначають лікарі, – люди, які покликані рятувати життя і піклуватися про здоров’я пацієнтів. Саме їхні турботливі руки, вміння та навички, здобутий досвід здатні допомагати і давати надію на кращий завтрашній день і здолання тих негараздів, які трапляються у житті. Медиків деякі з вдячних хворих називають так по-простому і душевно-тепло «янголи».

Свято і в колективі медиків Надвірнянщини. Це – ще одна прекрасна змога осмислити пройдене, напрацьоване і здобуте та з новими силами продовжувати впевнено йти непростим шляхом реформ, демонструючи вічні гасла і принципи лікарської праці.

Як зазначає головний лікар Надвірнянської центральної районної лікарні Сергій Ємельянчук, уже на 20-й сесії районної ради, яка відбудеться у вівторок, 26 червня, депутати розглянуть питання про створення центру первинної медико-санітарної допомоги, який дозволить перейти до чергового етапу подальшого впровадження медичної реформи та напряму співпрацювати із Національною службою з охорони здоров’я.

Тішать і результати проведення Національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї», в електронній системі охорони здоров’я зареєстровано всі 12 закладів, які надають первинну медичну допомогу населенню у Надвірнянському районі. За станом на 14 червня укладено декларацій про вибір лікаря пацієнтами – 14614, з яких у ЦРЛ Надвірнянського району – 12531, Волосівській лікарській амбулаторії загальної практики сімейної медицини Переріслянської сільської ОТГ – 1940; у центрі первинної медичної допомоги Делятинської селищної ОТГ – 143; у ПМД Ланчинської селищної ОТГ тривають підготовчі роботи для повноцінного запуску системи. – Для ефективного проходження кампанії із підписання декларацій із лікарями за кошти районного бюджету закуплено 8 комп’ютерів, ще два – з обласного, загалом є ще потреба у 23, – відзначає головний лікар ЦРЛ.

 – Загалом в області ми посідаємо 4-5 місця за результатами підписаних декларацій. Це вагомо свідчить про довіру саме до сімейних лікарів, які завжди всіляко та всебічно турбуються про здоров’я пацієнтів.

Також важливим у роботі керівництва центральної районної лікарні є налагодження міжнародного співробітництва. «Карітас» із міста-побратима Надвірної Крнова Чеської республіки надав 100 ліжок, які вже невдовзі доставлять у лікарню. – Ще перед цим по лінії Червоного Хреста надали 70 ліжок, що дозволить суттєво оновити ліжковий фонд ЦРЛ, – уточнює Сергій Ємельянчук.

Медичні працівники стали активними учасниками і Бюджету участі, який з минулого року проводять за сприяння Надвірнянської міської ради. Міські жителі найбільше своїх голосів віддали за проекти із «охорони здоров’я», а саме завідувача відділення інтенсивної терапії Надвірнянської дитячої лікарні Мирослава Длябоги – «Здорова дитина – здорова нація» (придбання кисневого концентратора та монітора пацієнта) та завідувача приймального відділення ЦРЛ Любові Каратник – «Точний діагноз – успішне лікування» (придбання коагулометра для профілактики інсультів та інфарктів).

Головний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук відзначає важливість спів­праці із районними радою та держ­адміністрацією. – Вже  практично підходять до завершення ремонтні роботи в інфекційному відділі ЦРЛ, де відремонтовано каналізаційну систему, налагоджують холодне та гаряче водопостачання, – розповідає він. – Допомагають також із придбанням необхідного обладнання та витратних матеріалів, руку допомоги простягають і органи місцевого самоврядування.

ЦРЛ оновлюється і ззовні: облаштовано сквер, де встановлено емблему-символ медицини, який, ймовірно, служить нагадуванням лікарям про їхнє нелегке покликання та відповідальність.

Цьогоріч з нагоди професійного свята, відзначення якого відбудеться сьогодні – 15 червня, відзнаку районної ради «За заслуги перед Надвірнянщиною», першому із числа працівників медичної сфери, вручать завідувачу хірургічного відділення ЦРЛ, лікарю-хірургу Володимиру Нейлику. Також у середу, 13 червня, на урочистому зібранні в Івано-Франківську грамотами департаменту охорони здоров’я ОДА відзначили заступника головного лікаря ЦРЛ з ОХМД Ганну Длябогу, лікаря-гастроентеролога Тетяну Черкаську, лікаря-кардіолога Михайла Понайду і лікаря-ревматолога Віру Паращук.

Насамкінець Сергій Ємельянчук адресував найщиріші побажання здоров’я, успіху та наснаги своїм колегам.

Ми ж, приєднуючись до цих вітань, бажаємо колективу ЦРЛ легкого проходження реформ, достатнього фінансування, не відчувати ніколи нестачі в людській шані та повазі. З чистої Бистрицької води, з цілющих Карпатських лісів, Вам, шановні лікарі, на щасливу і довгу долю!

Продовження теми на стор. 6.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!