Газета по-надвірнянськи
 

Місцева влада та компанія ПАТ «Укрнафта» взаємно зацікавлені у зміцненні виробництва і покращенні соціальної сфери в інтересах жителів Надвірнянщини

15 червня 2018, 15:57 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 879 переглядів

Така основна теза-прагнення і порозуміння, котрого намагалися досягнути на діловій зустрічі у Надвірнянській райдержадміністрації вчора, 14 червня. У ній взяли участь: виконавчий Віце-Президент з питань корпоративної стратегії та розвитку, заступник Голови Правління ПАТ «Укрнафта» Джонатан Поппер, представник ПАТ «Укрнафта» в Івано-Франківській області Роман Струтинський, операційний менеджер НГВУ «Надвірнанафтогаз» Андрій Андріїв, перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук, голова районної ради Іван Гурмак, Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, заступник начальника управління фінансів РДА Леся Свідрак та начальник Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Василь Гнатюк.

IMG_8664

Досить чутливі для громади Над­вірнянщини соціальні проблеми, пов`язані з діяльністю ПАТ «Укрнафта» у нашому районі, озвучив Богдан Зеленчук. Вони, передусім, стосуються того, що відрахування із зарплати (ПДФО) працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» не поповнюють наш районний бюджет, а натомість бюджети іншого району й області. Хоча згадані працівники користуються всіма благами і послугами – медицини, освіти, культури, соцкультпобуту, дошкільних установ тощо. Турбує також проблема довгобуду – багаторічне незавершене спорудження ЗОШ І-ІІІ ст. у Биткові – селищі потомственних з діда-прадіда нафтовиків; відселення людей похилого віку з ветхого житлового фонду на вул. Промисловій у цьому селищі; стан доріг, якими користуються нафтовики до своїх об`єктів. Керівництву «Укрнафти» варто з розумінням зважати на той момент і факт, що в середньому у нашому районі нафтовики сплачують податки за користування землею під своїми об`єктами за ставкою 6-8 % при реально допустимій 3-12%, а за постійне користування – лише 2 відсотки. Тобто тут місцева влада з досить великим і чутливим розумінням віднеслася до нафтовиків. Тому розраховує на можливість та потребу отримати таке ж розуміння нафтовиків щодо повноти і вчасності сплати податків і відрахувань, зокрема, і ПДФО у місцевий бюджет.

Богдан Зеленчук відзначив плідну дотеперішню співпрацю керівництва ПАТ «Укрнафта» в особі Голови Правління Марка Роллінса, в. о. виконавчого Віце-Президента з екологічних і соціальних питань ПАТ «Укрнафта» Володимира Прокопіва, директора підрозділу «Укрнафта-Захід» Олега Мальчика, операційного менеджера НГВУ «Надвірнанафтогаз» Андрія Андріїва з місцевою владою для покращення соціальних умов краян. Відзначив, що районна влада зацікавлена у розширенні й ефективності виробництва компанією «Укрнафта» на території нашого району, у збільшенні зарплат і позитивному впливі компанії на покращення соціально-культурної та побутової сфери краян, а також вчасній сплаті податків і відрахувань у районний бюджет. Зокрема, сподівається на повернення таких відрахувань вже у другому півріччі цього року, бо досі  такі кошти з Надвірнянщини «пішли» в інший район.

Голова районної ради Іван Гурмак конкретизував побажання почути відповідь щодо можливості вирішення озвучених нині проблем району, про які торік владні керівники Надвірнянщини також розповіли Голові Правління компанії Марку Роллінсу, і запропонував, щоб нинішня зустріч не завершилася лише словесним діалогом, а вийшла на конкретне вирішення проблемних питань.

Надвірнянського міського голову Зіновія Андрійовича турбує майже десятирічне невирішення проблеми з цивілізованою у рамках чинного українського законодавства передачею місцевій громаді стадіону «Нафтовик», 100-квартирного житлового будинку, а також клубу «Нафтовик». Зазначив, що в наші дні жителі Надвірної хотіли б відчувати конкретнішу допомогу нафтовиків, як одного із вагомих бюджетоутворюючих підприємств у скарбницю міста, району й області. Взаємовигідні відносини міста і компанії «Укрнафта» є своєрідною дорожньою мапою-картою розвитку Надвірної у найближчі роки. Місто і його влада підтримали нафтовиків у відстоюванні їхнього права на продовження дії спецдозволів на користування надрами перед Держгеонадрами. Нагадав про важливість таких соціальних об`єктів як стадіон «Нафтовик» і клуб «Нафтовик», котрі перебувають у податковій заставі. Загострив увагу, щоб їх відчуження не відбулося ні в якому разі, і ні за яких обставин на зло громаді міста. А, навпаки, – треба так повести справу, аби ці об`єкти служили на благо Надвірній та її людям. Можливо, варто повернутися до уже випробуваних часом угод обласної влади з «Укрнафтою», виконання яких позитивно позначалось досі на життєвому рівні місцевих громад, у т. ч. нашого міста і району.

Роман Струтинський охарактеризував досить позитивно взаємну співпрацю нафтовиків із місцевою владою – районною, міською і сільською, нагадавши про її активну участь у відстоюванні прав на продовження дії 27 спецдозволів на користування надрами від Держгеонадр, коли провели ряд позачергових сесій місцевих рад. Для переселення з вулиці Промислової у Биткові, повідомив Роман Струтинський, поки що існують два варіанти. Перший – освоювати далі недобудований 20-квартирний житловий будинок у Надвірній (його готовність 74 %), котрий будує НГВУ «Надвірнанафтогаз». Другий – працювати далі з проектно-кошторисною документацією на реконструкцію одного з гуртожитків у райцентрі (він не повністю зараз заселений) під житловий будинок. Є прохання до керівництва компанії – повернутись до цього питання, якщо не в цьому році, то у 2019-2020 роках. Що стосується стадіону і клубу, то зусиллями компанії ці два об`єкти стараються підтримувати у належному стані шляхом поточних ремонтів. Проблему тут треба вирішувати: як вийти із площини податкової застави цих двох об`єктів. А вони – місту і району крайньо потрібні і важливі.

Зі свого боку, Джонатан Поппер висловив щиру вдячність учасникам зустрічі за увагу і підтримку діяльності компанії «Укрнафта», за багаторічну співпрацю і висловив сподівання, що місцева влада і жителі Надвірнянщини мають із розумінням віднестися до нинішнього етапу діяльності компанії в умовах її реструктуризації та податкового боргу перед державою, в умовах, коли вживають системних заходів щодо нарощування виробництва. До речі, «Укрнафта» стабілізувала видобуток нафти і газу і планує подвоїти його протягом наступного десятиріччя. Виконавчий Віце-Президент підкреслив, що вирішення не всіх порушених під час зустрічі проблемних питань входить до його компетенції і про це він грунтовно доповість правлінню «Укрнафти» та його керівництву. Він висловив розуміння потреби ремонту доріг і спорудження школи у Биткові. І навіть спробував спрогнозувати, що коли й надалі триватиме нинішня економічна ситуація у нафтогазовидобутку, то «Укрнафта» до кінця 2019 року зможе сплатити податковий борг і отримає згодом можливість більше інвестувати у розвиток компанії та своїх місцевих партнерів, зокрема, і в Надвірнянщині. Однак кількаразово нагадав, що це все неможливе негайно і не відразу. Не виключено, що з наступного року слід очікувати позитивних зрушень. Для вирішення низки питань зусиль Правління недостатньо, бо має і свою компетенцію Наглядова Рада компанії, передусім, з юридичних питань. Наступного тижня заплановані зустрічі керівництва компанії «Укрнафта» з народними депутатами України і керівництвом НАК «Нафтогаз України».

На нинішньому етапі непросто інвестувати, але вихід знаходять у пошуку інвесторів, зазначив Джонатан Поппер. З одним із потужних міжнародних інвесторів зараз ведуть переговори. Він попередньо виявив бажання працювати і в нашому Прикарпатському краї. Якщо будуть досягнуті певні результати, то інвестуватимуть і в соціальні проекти. Джонатан Поппер нагадав про 5-відсоткову рентну плату, яка у цьому році уже надходить від «Укрнафти» до місцевих бюджетів за користування надрами. Він особисто відстоював позицію про таку рентну плату.

І працівники компанії, і жителі нашого краю мають з розумінням поставитися до того, що заходить міжнародний інвестор, а не лише «Укрнафта», і це буде варто дохідливо роз`яснювати. До конкретних запевнень Джонатан Поппер не вдавався. Але  зауважив, що пріоритети, озвучені керівництвом районної і міської влади на зустрічі, мають, на його думку, короткотерміновий характер, а розвиток нафтової і газової промисловості – це довгострокова перспектива. І тому він бачить у цьому позитивну й обнадійливу динаміку.

Позитивним і обнадійливим моментом стало те, що Богдан Зеленчук поставив як позитивний приклад робочі стосунки нашої місцевої влади з виробничими структурами ПАТ «Укргазвидобування», які протягом тижня (!) виконали просьбу-вимогу перерахувати ПДФО своїх працівників у нашому районі у Надвірнянський районний бюджет. Начальник Надвірнянського управління ГУ ДФС в Івано-Франківській області Василь Гнатюк озвучив, що є така можливість і для «Укрнафти». Джонатан Поппер, попросивши письмової інформації про це, дав зрозуміти, що позитивна відповідь у цьому плані мала б не забаритися.

На наш погляд, уже вирішення хоча б такої «ПДФО-шної» проблеми (а вона надто затягнулася і проблематично відтягує-мінусує доходи нашого райбюджету!) засвідчує немарність  описаної ділової зустрічі. А при дальшій взаємовигідній спів­праці місцевої влади і нафтовиків (а напрямна ідея і внутрішня настроєність і мета зустрічі лише це утверджували!)  і з Божою поміччю можемо сподіватися на поступ у розрішенні й інших тугозав`язаних вузлів районної і міської господарки.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!