Газета по-надвірнянськи
 

Найважливіше – надходження у бюджет, якісне теплопостачання освітніх закладів та реалізація кампанії «Лікар для кожної сім’ї»

1 червня 2018, 14:15 | Рубрика: У райдержадміністрації Версія для друку Версія для друку 949 переглядів

Під час чергового засідання колегії, яке відбулося 24 травня під керівництвом голови РДА Олександра Кеніза, розглянули важливі для життєдіяльності району питання, зокрема, щодо сплати до бюджетів усіх рівнів податків, зборів та інших обов’язкових платежів суб’єктами господарювання за перший квартал цього року; підсумки роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства під час опалювального сезону 2017-2018 років та підготовка до нового – 2018-2019 рр.; про роботу щодо своєчасної виплати заробітної платні працівникам бюджетних установ та реалізацію в районі Національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї».

влада

Начальник Надвірнянської об’єднаної ДПІ ГУ ДФС в області Василь Гнатюк проінформував, що за перший квартал 2018 року у нашому районі сплачено до Зведеного бюджету 181655,92 тис. грн. До місцевого бюджету забезпечено надходження у сумі 58895,4 тис. грн., з яких: податку з доходів фізичних осіб – 107462,73 тис. грн.; рентної плати за користування надрами – 4398,4 тис. грн.; плати за землю – 6617,75 тис. грн.; рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів – 1339,71 тис. грн.; єдиного податку – 5554,38 тис. грн.

Доволі тривожною для наповнення бюджету стає ситуація із ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», де у зв’язку із звільненням 500 працівників сплата ПДФО зменшиться орієнтовно на 5-8 млн. грн., та в НГВУ «Надвірнанафтогаз» – 110 робітників і річні орієнтовні втрати 2 млн. грн. Цю проблему порушили члени колегії перший заступник голови РДА Богдан Зеленчук і Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, наголосивши на обов’язковій сплаті податків суб’єктами господарювання, які юридично зареєстровані не в нашому районі, але тут здійснюють свою  господарську діяльність.

Схожа проблема і в Зеленського сільського голови Віталія Хопти, який вчергове наголосив на ситуації із лісозаготівельниками, які свою господарську діяльність, переважно, проводять на теренах Надвірнянщини, а сплачують відрахування в бюджети інших територіальних громад Прикарпаття. Тому він закликав і попросив консолідувати зусилля щодо вирішення цього питання.

Також Олександр Кеніз наголосив селищному, сільським та головам  рад об’єднаних територіальних громад на необхідності перегляду нормативної грошової оцінки (НГО) земельних ділянок населених пунктів, що в свою чергу дозволить збільшити надходження. Станом на сьогодні, граничні терміни перегляду НГО минули у Биткові, Тисменичанах, Саджавці, Білих Ославах, Добротові, Красній, Молодкові, Лоєві, Верхньому і Середньому Майданах, у цьому році – у Делятині, Ланчині і Чорному Потоці. Василь Гнатюк запропонував й інші пропозиції сільським і селищним головам щодо наповнення місцевих бюджетів – перегляд рішень про надання пільг зі сплати податків та зборів та договорів оренди земельних ділянок з метою збільшення ставок до максимального рівня та прийняття нових ставок податку на нерухоме майно.

Про стан проходження опалювального сезону і про підготовку до цьогорічного доповідав начальник відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства РДА Тарас Угринчук. Він акцентував увагу на тому, що найбільш проблемним питанням на цей час є теплопостачання Надвірнянських загальноосвітніх шкіл № 1 і № 2 та районного центру дитячої творчості і національно-патріотичного виховання молоді, які розташовані в центральній частині міста, їх обслуговує ТзОВ «Струмок». – Завдяки спільним зусиллям райдержадміністрації, районної і міської ради розпочався процес будівництва автономної газової котельні для цих закладів, – зазначив доповідач. – Згідно з угодою між відділом освіти РДА і проектною організацією «Тега» виготовлена проектно-кошторисна документація на будівництво газової котельні потужністю 0.93 МВт, зараз вона проходить експертизу, загальна вартість будівництва – 3 млн. 250 тис. грн.  Також серед проблемних, як мовив Богдан Зеленчук, необхідність ремонту тепломереж, бо вони зумовлюють значні втрати тепла.

Згідно із рішенням колегії сформують районний оперативний штаб із забезпечення сталого проходження опалювального сезону, організації упередження аварій та проведення оперативних відновлювальних робіт на об’єктах життєзабезпечення  в осінньо-зимовий період 2018-2019 років, також затверджено план підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального та дорожнього господарств до роботи в опалювальний період.

Виконуюча обов’язки начальника управління фінансів РДА Леся Свідрак розповіла, що структурні підрозділи РДА та органи місцевого самоврядування вживали заходів щодо наповнення місцевих бюджетів, раціонального використання коштів та посилення фінансово-бюджетної дисципліни. – На превеликий жаль, і в цьому бюджетному році збереглася тенденція незабезпеченості коштами на виплату заробітної платні працівникам районних установ на суму приблизно у 17 млн. грн., серед яких по установах освіти – більше як 7 млн. грн. і в  медицині – майже як 10 млн. грн., констатувала Леся Свідрак і додала: – Щодо вирішення цієї ситуації напрацьовано низка кроків.

Інформуючи про реалізацію кампанії «Лікар для кожної сім’ї», головний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук розказав, що теперішня медична реформа передбачає зростання коштів для одного пацієнта із 220 грн. згідно із субвенцією у середньому до 415 грн. – Зараз найнеобхіднішим для медичних закладів є придбання комп’ютерів та підключення широкосмугового Інтернету, – зазначив керівник районних медиків. – Та вже є значні зрушення: за кошти районного бюджету придбано 8 комп’ютерів для районної і дитячої поліклінік; ще два – для Бистрицької та Пасічняської лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини – отримали за рахунок обласного бюджету, Пнівська, Зеленська, Ліснотарновицька, Тисменичанська та інші сільські ради закупляють техніку за власні кошти.

Тому зараз найголовніше подолати суб’єктивне сприйняття реформи та доцільності її проведення та, підписуючи декларації, забезпечувати розвиток первинної медичної допомоги.

Під час колегії відзначили почесною грамотою ОДА директора Каміннецької ЗОШ І-ІІ ст., депутата районної ради Тараса Стасишина, який нещодавно відсвяткував своє шістдесятиліття, а також пошанували районними грамотами керівників та колективи НГВУ «Надвірнанафтогаз», ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття», Надвірнянського і Делятинського лісгоспів, інших підприємств та торгових організацій, численних підприємців, які забезпечують надходження до районного бюджету.

Участь у роботі колегії взяли голова районної ради Іван Гурмак, керівник апарату РДА Микола Кравчук, керівник міжрайонного управління СБУ Роман Парфан, депутат районної ради Сергій Волошин, представники громадськості Богдан Вінтоняк, Віталій Трачук та Богдан Мушак. Богдан Зеленчук проінформував і про зміни в складі колегії, найімовірніше, від асоціації сільських і селищних голів району делегують у її склад Ярослава Зварича (Лоївський сільський голова), можливе і представництво одного із керівників ОТГ.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!