Газета по-надвірнянськи
 

«НАША ЗЕМЛЯ – НАШІ ГЕРОЇ!»

1 червня 2018, 13:49 | Рубрика: Нація Версія для друку Версія для друку 1,000 переглядів

24 травня другий рік поспіль за підтримки голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака у Надвірній відбувся літературно-мистецький тематичний захід «Наша земля – наші Герої», приурочений Дню Героїв України.

із-гітарою

Ініціатором та модератором заходу виступила активіст РО ВО «Свобода», журналіст Вікторія Пицюк. Глядацький зал Кіноклубу «63» був вщент переповнений. Приємно бачити, що половина глядачів саме учасники московсько-української війни, адже для них й організовано такого роду культурне дозвілля.

Захід розпочали з перегляду художнього фільму «Кіборги». Присутні емоційно «проживали» кінострічку. Хтось частково з воїнів впізнав у головних героях себе, пригадав не так давно покинуті окопи та бліндажі, «прокрутив» у пам’яті ще й гірші фронтові моменти, бо Донецький аеропорт – це лише сторінка у книзі Української війни з московією, і ми повинні це пам’ятати. Не виривати з пам’яті Героїчну оборону Луганського аеропорту, водночас трагічне Дебальцево і жорстокий Ілловайський котел, Савур-могилу та оборону Маріуполя. У голові кожного українця слова Попасна, Піски, Щастя, Кримське, Мар’їнка асоціюватимуться з війною, втратами, несправедливістю і водночас із мужністю, незламністю, Героїзмом і щирим патріотизмом, на перший погляд, звичайних, хоча насправді НАДзвичайних УКРАЇНЦІВ.

кіборг

Націоналістична поезія від учасника літературного проекту «Дух Нації» з Прикарпаття Ігоря Бойчука створила неабияку атмосферу патріотизму. Зосереджено вслухаючись у кожне слово поета-націоналіста, віршовані рядки завершувалися гучними оплесками. У рамках тематичного вечора Ігор Бойчук презентував свою третю збірку націоналістичної поезії «Умившись кров’ю ворогів».

Майстерне виконання музичних композицій бардом-музикантом з Івано-Франківська Андрієм Мавриком емоційно забарвило захід, а на завершення всі присутні виконали невмирущу пісню Володимира Івасюка «Червона рута».

Також розгорнули невеличку «Фронтову фотовиставку». Завершилося літературно-мистецьке дозвілля виконанням Державного Гімну України.

Особисто сприяв у реалізації заходу депутат Івано-Франківської обласної ради, голова Надвірнянської РО ВО «Свобода» Михайло Іваночко. Опісля свободівець подякував усім присутнім за те, що завітали на тематичний вечір «Наша земля – наші герої!» і наголосив, що вкотре перед українською нацією постає завдання перемогти у боротьбі за Соборну Самостійну Українську державу.

глядач

«На прикладі героїчного чину Героїв минулого і вже Героїв сьогодення ми повинні гартувати дух і покладатися на власні сили, бо, на жаль, владна верхівка нехтує інте­ресами української нації», – зауважив націоналіст.

Депутат Івано-Франківської обласної ради від ВО «Свобода», ветеран московсько-української війни, волонтер Василь Сенатович закликав бійців московсько-української війни до спілкування, свободівець наголосив, що необхідно позбуватися того комплексу комунізму, буцімто, про війну не говорять, адже про війну необхідно розповідати і саме тим людям, які брали участь у бойових діях.

Загалом літературно-мистецький захід «Наша земля – наші Герої!» пройшов у дусі націоналізму. Ніщо не марне, українці єдині в прагненні перемагати ворогів. Нація знає своїх Героїв і сьогодні саме нашим землякам з Надвірнянщини завдячуємо можливістю підняти голову і дивитись у мирне небо.

Слава Україні! Героям Слава!

Вікторія ТОРЕС,

член НСЖУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!