Газета по-надвірнянськи
 

Професійні курси ендоскопістів області відбулися у Надвірнянській ЦРЛ

15 червня 2018, 15:51 | Рубрика: Медицина Версія для друку Версія для друку 3,241 переглядів

У четвер, 7 червня, на базі Надвірнянської центральної районної лікарні відбулися професійні курси ендоскопістів області. Обговорили важливість діагностики для раннього виявлення пухлинних утворень у шлунково-кишковому тракті, стерильності обладнання з метою запобігання різним інфекційним захворюванням, значущості медичної реформи, де саме на плечах сімейних лікарів – виявлення, лікування та профілактика хвороб у пацієнтів.

Привітав учасників навчання головний лікар Надвірнянської ЦРЛ Сергій Ємельянчук,який побажав  медикам набратися досвіду та обмінятися вже напрацьованим з колегами.

IMG_8553

Лікар-ендоскопіст районної поліклініки Ігор Борис розповів про свою роботу, персонал та медичне обладнання, а також навів цифри проведених обстежень і виявлених захворювань, сказавши, що цьогоріч зменшилося число онкологічних утворень.

IMG_8550

Головний позаштатний ендоскопіст Івано-Франківської області Тарас Дзвонковський відзначив, що при ранньому виявленні пухлинних утворень їх можна вилікувати швидко за допомогою не тільки хірургічних методів, а й ендоскопічних, які є малотравматичними для пацієнта. Також він закликав у жодному разі не займатися самолікуванням. – Коли відчуваєте, що з організмом щось не так, звертайтеся обов’язково до лікарів. Також Тарас Дзвонковський оцінив роботу ендоскопічного кабінету на «добре», відзначивши, що є певні надбання, щоб ще покращити роботу. – Нещодавно вийшов з ладу колоноскоп, який призначений для обстеження товстої кишки, оскільки рак цього органу посідає друге місце в Україні за онкопатологією. Та за сприяння адміністрації це питання вдасться вирішити.

IMG_8587

Лікарі відвідали Музей нафтопромислів Галичини, де залишилися враженими від побачених експонатів і цікавих розповідей від одних із засновників цього закладу Ігоря Гузійчука і Володимира Чуприни. Актори-аматори із числа працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» показали міні-виставу, в якій продемонстрували нелегкий видобуток «чорного золота».

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!