Газета по-надвірнянськи
 

Ситуація навколо реорганізації Надвірнянської школи-інтернату

1 червня 2018, 13:57 | Рубрика: Освіта, Ситуація Версія для друку Версія для друку 1,551 переглядів

Про ймовірну реорганізацію Надвірнянської школи-інтернату І-ІІІ ст. (у рамках вимог освітньої реформи) краяни вперше дізналися ще на початку нинішнього року з уст голови Івано-Франківської обласної ради Олександра Сича під час його робочого візиту у Надвірнянщину 8 лютого ц. р. («Н. В.» № 15-17 від 16 лютого 2018 р., публікація «Пріоритети формують із пакету депутатських пропозицій», підзаголовок «Кому поталанить більше?..»).

Минулої п`ятниці, 25 травня н. р., педагоги, учні та їх батьки на чолі з дирекцією Надвірнянської школи-інтернату провели біля приміщення районної влади акцію проти закриття цього навчального закладу.

Учителі зі своїми вихованцями за підтримки батьків вважають за доцільне реорганізувати школу-інтернат у ліцей з посиленими уроками фізичної культури зі збереженням приміщення і трудового колективу.

В. о. директора Надвірнянської школи-інтернату Микола Дутка продемонстрував приблизний штатний розпис для нового освітнього закладу, навчальні плани та орієнтовний річний кошторис школи, де підсумковим стало те, що на заклад загалом потрібно буде 7 млн. грн., включаючи освітню субвенцію і кошти районного бюджету. Водночас Микола Дутка надав візію (бачення) майбутнього освітнього закладу. За фінансово-економічними підрахунками, різниця між існуванням двох освітніх закладів та одним становитиме не більше 3 млн. грн., що для району не є так багато, вважає колектив Надвірнянської школи-інтернату.

Виступили і батьки, констатуючи своє важке матеріально-побутове становище і висловлюючи підтримку колективу школи-інтернату.

З учасниками акції спілкувалися перший заступник голови райдержадміністрації Богдан Зеленчук та начальник відділу освіти РДА Степан Северилов, які озвучили позицію щодо розв`язання проблеми з функціонуванням школи-інтернату.

За словами першого заступника голови РДА Богдана Зеленчука, районна виконавча влада діятиме за законом. Надвірнянську школу-інтернат реорганізують у школу-ліцей на базі Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ст. №4. Педагогів школи-інтернату, які виявлять бажання працювати в освітній сфері, забезпечать роботою, про що є домовленість із директорами загальноосвітніх шкіл району.

Окреме рішення райдержадміністрація готує і стосовно долі вихованців школи-інтернату. Депутатам районної ради 21 червня на 20-й сесії запропонують проект рішення щодо створення групи продовженого дня. Для тих діток, які потребують триразового харчування і проживання, ми це забезпечимо їм за кошти районного бюджету, наголосив Богдан Зеленчук.

Начальник відділу освіти РДА, депутат районної ради Степан Северилов уточнив: – Згідно із законом новостворений Надвірнянський ліцей № 4 міститиме у своєму складі один із структурних підрозділів – приліцейний гуртожиток, в якому потребуючі діти за кошти райбюджету зможуть проживати, тричі на день харчуватися, а також отримувати інші послуги соціальної адаптації.

Водночас керівник освітян району підкреслив: – Тим учителям, котрі не досягли пенсійного віку, запропонуємо робочі місця у навчальних закладах.

Зрештою, яке б рішення на сесії районної ради 21 червня депутати не ухвалили, все ж із 1 вересня Надвірнянська школа-інтернат не функціонуватиме. Такі школи припиняють своє існування з 1 вересня цього року в усій Україні, наголосив Степан Северилов.

Наш кор.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!